facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-03-12
 

I wyścig narciarski Obidowa-Turbacz

11 marca, 11 km, uphill, 500 m przewyższenia, pierwsze takie zawody w Polsce! Ruszyły zapisy na I wyścig narciarski Obidowa-Turbacz!

 

Koniec zimy coraz bliżej, jednak nie w Obidowej! W tej położonej w zachodnich Gorcach urokliwej wsi, w której rozpoczyna się 11 kilometrowy szlak prowadzący na szczyt Turbacza, będzie zlokalizowane miejsce startu zawodów Turbacz Cross Country.

 

To na tej trasie, już w sobotę 11 marca odbędą się zawody sportowe w biegu na nartach stylem klasycznym. Start w Obidowej, cel - Turbacz. Udział w biegu polecany jest zarówno amatorom, jak i zawodnikom z większym stażem. Suma przewyższeń na 11 kilometrowej trasie biegu wynosi 500 m. Na mecie zawodnicy otrzymają dyplom, ciepłą herbatę i posiłek energetyczny.

 

Parametry trasy nie są wbrew pozorom wygórowane. „Na 11 kilometrowym odcinku notujemy 500 m przewyższenia, mimo to dzięki specyfice ukształtowania terenu, odcinek z Obidowej jest jedną z najłatwiejszych do pokonania dróg na szczyt, z różnych miejscowości otaczających masyw Turbacza” – komentuje Dawid Szeliga, pomysłodawca trasy. „Wkomponowanie w przepiękny gorczański krajobraz oraz walory techniczne sprawiają, że szlak zalicza się do unikatowych w skali europejskiej! Idealny dla amatorów jak i wymagających biegaczy” – dodaje.

 

Termin, miejsce: 11 marca 2017 r., Obidowa

Strona internetowa: www.turbacz-xc.pl

Profil facebook: https://www.facebook.com/Turbacz-XC-trasy-Cross-Country-355570044841503/

Wpisowe: 30 zł zgłoszenia internetowe, 40 zł w dniu zawodów w biurze zawodów

Celem projektu jest propagowanie narciarstwa biegowego, zwłaszcza stylu klasycznego i promowanie regionu. Inicjatorem zawodów jest Klub Sportowy Obidowiec Obidowa we współpracy z Tatra Holding, Gmina Nowy Targ, Powiat Nowotarski oraz Lafrage.

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-04-06
WYDARZENIA
 

KIERAT 2023 – góry w solidnej dawce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com