facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-07-21
 

Himalayan Camp – górskie wyzwania na Woodstocku!

 

Już po raz szósty, podczas festiwalu Woodstock, górska wioska Himalayan Camp zagościła na wzgórzu ASP. W himalajskiej osadzie przygotowanej przez Polish Outdoor Group, każdy z uczestników imprezy miał możliwość zasmakowania aktywnego stylu życia na ściance wspinaczkowej, slackline’ie, profesjonalnym torze rowerowym czy podczas zawodów sprawnościowych Regatta „Nie siedź! RUSZ SIĘ!”. W ekstremalne podróże zabrały woodstockowiczów filmy górskie oraz prelekcje znanych himalaistów m.in. Wojciecha Grzesioka i Janusza Gołębia, a gościem specjalnym Himalayan Campu był Tomek Michniewicz podróżnik, dziennikarz i autor książek reporterskich. Outdoorowe atrakcje przyciągnęły do himalajskiej wioski aż 30 tysięcy uczestników festiwalu!Himalayan Camp, który odbył się 14-16 lipca 2016 r. podczas 22. edycji Przystanku Woodstock, już po raz szósty był miejscem outdoorowych i podróżniczych inspiracji. Himalajska wioska po raz kolejny gościła na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie bogatym programem atrakcji zachęcała do podjęcia outdoorowych aktywności. Regatta „Nie siedź! RUSZ SIĘ” – zawody sprawnościowe rozgrywane na zasadach pięcioboju, szkolenia outdoorowe, warsztaty z BMX Racing, a także prelekcje i pokazy filmów w Kinie Adventure przyciągnęły do himalajskiej wioski rekordową liczbę 30 tysięcy woodstockowiczów. 

 

Tegoroczna edycja Himalayan Camp podczas 22. edycji Przystanku Woodstock należała do rekordowych! Odwiedziło nas najwięcej osób i zorganizowaliśmy najwięcej różnego rodzaju aktywności w historii Himalayan Camp – mówi Maciej Przywecki, Wiceprezes Zarządu Polish Outdoor Group. 

 

 

Himalajskie szkolenia 

Organizatorzy Himalayan Campu przygotowali interesujący cykl warsztatów i szkoleń. W wintercampowym namiocie odbywały się szkolenia sprzętowe prowadzone przez specjalistów z „Woda Góry Las”, którzy zaprezentowali najnowsze rozwiązania w turystyce górskiej. Każdy odwiedzający wioskę mógł pod okiem instruktorów z Polskiego Związku Alpinizmu i klubu Gawra spróbować sił na ściance wspinaczkowej lub z trenerami Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking poćwiczyć prawidłową technikę poruszania się z kijami. Po raz pierwszy w historii imprezy organizatorzy postawili tor rowerowy Kellys, na którym odbywały się pokazy ekstremalnych trików kolarskich i szkolenia prowadzone przez dwukrotnego mistrza Polski w BMX Racing – Bartosza Giemzę.

 

 

Himalajska rywalizacja 

Uczestnicy szkoleń mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas zorganizowanych zawodów. Rywalizacja pięcioboju drużynowego „Nie siedź! RUSZ SIĘ!” przyciągnęła do wioski około 500 zawodników i tłum kibiców. Każdy mógł spróbować przejść slackline, pokonać ściankę boulderową, tor rowerowy i niezwykle emocjonujący tableboulder, gdzie, jak przekonali się uczestnicy zawodów, do treningu potrzebny jest tylko solidny stół. Klimat zawodów okraszony był energetyzującą atmosferą festiwalu, o którą w himalajskiej wiosce zadbali woodstockowicze i organizatorzy górskich atrakcji. Nagrody dla najlepszych w himalajskich konkurencjach przygotowały firmy Regatta, The North Face, ISPO oraz CAMP. 


 

 

Himalajskie spotkania i podróże 

Tegoroczny Himalayan Campowy namiot po raz kolejny był miejscem inspirujących prelekcji i spotkań. Wojciech „Kanion” Grzesiok opowiadał o podróży do Kirgizji, podczas której wspólnie z siostrą spełniał marzenie o zdobyciu dziewiczych szczytów. Z publicznością podzielił się doświadczeniem czterech sezonów spędzonych w górach Tien Shan w Dolinie Kaindy, gdzie poznawał kulturę wschodu, lokalną ludność oraz surowość tamtejszych gór. 

 

Kolejny wieczór wypełniły historie Janusza Gołębia, jednego z czołowych polskich himalaistów, pierwszego zimowego zdobywcę ośmiotysięcznika Gaszerbrum I, który aktualnie przygotowuje się do zimowej wyprawy na K2. Obsypany wieloma nagrodami alpinista, m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, podzielił się swoimi himalajskimi doświadczeniami, które jak sam mówi, często dalekie są od splendoru, którym otaczani są ludzie gór. 
 

Nie zabrakło także spotkań z doświadczonymi podróżnikami. TwinsOnTour – Kasia i Karolina Kowalczyk, opowiedziały jak rozpoczęły swoją podróżniczą przygodę właśnie na Woodstocku, siedem lat wcześniej. Podzieliły się również wrażeniami z najświeższej podróży do Meksyku i USA, z której wróciły zaledwie pięć dni przed tegoroczną edycją festiwalu. Ostatnimi z prelegentów tegorocznej edycji Himalayan Camp był Wojciech Mura, podróżnik, który na wodach Pacyfiku spędził 15 miesięcy, przemierzając 12 tysięcy mil, a także Tony Kososki, 23-letni autostopowicz, który zwiedził już dwa kontynenty przejeżdżając autostopem 70 tysięcy km. 

 

Zwieńczeniem imprezy był finał akcji „wznieś się”, w której ramach woodstockowicze pisali, dlaczego chcieliby oderwać się od ziemi. Każdy z nich zostawił po sobie pamiątkowy balon, organizatorzy uzbierali ich dwa tysiące. Ostatniego dnia festiwalu, razem z woodstockowymi marzeniami, ekipa Himalayan Camp wypuściła pęk balonów w powietrze. 


Jak co roku, w campowej wiosce nie zabrakło emocji, ekstremalnych wyzwań i inspirujących ludzi, których historie dodają odwagi w podejmowaniu śmiałych planów na przyszłość. Himalayan już na dobre zagościł na woodstockowym wzgórzu ASP, dlatego organizatorzy zamiast pożegnania, mówią „do zobaczenia” i zapraszają na spotkanie z górskimi wyzwaniami za rok! 


 

Szczegóły wydarzenia na: himalayancamp.pl oraz ruszsie.org
materiały prasowe

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-13
BIEGI GÓRSKIE
 

NNormal – The Shoe, reinvented

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-15
BIEGI GÓRSKIE
 

Zimowe bieganie? Tak, ale na nartach!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com