facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-07-19
 

Himalajski debiut Daniego Arnolda: Szwajcar staje na szczycie Broad Peak

Szwajcarski alpinista Dani Arnold 14 lipca br. zdobył swój pierwszy ośmiotysięcznik - Broad Peak (8051 m n.p.m.). To wejście wzbogaciło listę dotychczasowych sukcesów wspinacza, takich jak najszybsze wejście na Matterhorn czy Grandes Jorasses, o pierwszy tak wysoki szczyt.

Na szczycie Broad Peak. Fot. arch. Dani Arnold

 

Dani Arnold, który preferuje raczej mikstowe wspinanie (często solo i w bardzo szybkim tempie) na wyprawie po raz pierwszy zakosztował himalaizmu. Na szczęście dla wspinacza, którego przejścia zwykle trwają po kilka godzin, wyprawa trafiła na sprzyjającą pogodę w Karakorum. Dzięki temu szczyt udało się osiągnąć szybko i bez komplikacji.

 

,,Wielki sukces, na wielkiej górze. 14 lipca 2019r. zdobyłem mój pierwszy ośmiotysięcznik. Brroad Peak nie jest trudny ani wymagający technicznie. Pomimo tego, to doświadczenie było dla mnie bardzo ważne. Teraz wiem, jak to jest tam na szczycie. Wiem również, że mój organizm nadal bardzo dobrze funkcjonuje na dużych wysokościach. To była świetna, choć mała wyprawa. Teraz jednak szukam trudnych dróg, gór i ścian tego świata.” -  podsumował Szwajcar za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

 

Nie pozostaje nam więc innego jak tylko pogratulować i życzyć kolejnych sukcesów w nowych przedsięwzięciach - być może Dani - nieco wbrew swoim deklaracjom - powróci jednak w Himalaje, gdzie ambitnych celów nie brakuje?  

 

Źródło: profil Daniego Arnolda na FB

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-11
GÓRY
 

Dzikość Półwyspu Varanger

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-04
GÓRY
 

Safiental na weekend

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-08
GÓRY
 

Narciarstwo wysokogórskie – rady na dobry początek

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-18
GÓRY
 

Zillertal – nie tylko biel

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-05
GÓRY
 

Via Alpina – 2650 kilometrów samotnie przez Alpy

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com