facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-03-30
 

"Himalaje: Dopisz swoją historię."

30 marca 2019 r., o godz. 17:00 zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Krystiana Durmana „Nirwana” organizowanej w ramach projektu „Himalaje. Dopisz swoją historię". Instalacja to zapis wspomnień aktora z jesiennej wyprawy w Himalaje, to również zapowiedź kontekstowych działań do nowej premiery "NIC" Krzysztofa Garbaczewskiego w Starym Teatrze.

Aktorstwo i wspinaczka to dla autora wystawy dwie szkoły życia wymagające odwagi w przekraczaniu własnych granic, rozwijające potrzebę ekspresji i indywidualne poczucie misji. Samotna wyprawa w Himalaje ugruntowała w nim przekonanie, że surowy klimat redukuje potrzeby i zacieśnia więzi, uczy pokory, szacunku wobec sił natury, otwartości na przybyszów oraz ciekawości innych światów.

 

 

Wystawie towarzyszyć będzie interaktywna instalacja utkana z buddyjskich flag, na których każdy będzie mógł zapisać swoje życzenia, marzenia czy intencje oraz dopisać swoją historię. Praktyka rozwieszana chorągiewek w Tybecie oraz Nepalu jest formą komunikowania się z energiami pięciu żywiołów.

 

Krystian Durman


Aktor, podróżnik, autor projektu „Himalaje. Dopisz swoją historię" Krystian Durman jest absolwentem krakowskiej PWST. Do zespołu Narodowego Starego Teatru dołączył w sezonie 2016/2017, gdzie zadebiutował w podwójnej roli Brata McDonalda oraz przedstawiciela grupy Lesbian and Gays Support The Miners w „Triumfie woli” Pawła Demirskiego w reż. Moniki Strzępki (2016). Pierwszy sezon aktora w Starym Teatrze przyniósł jeszcze jedno wyzwanie – rolę Jaśka, graną wraz z Andrzejem Kozakiem, w głośnym „Weselu” Jana Klaty.

 

30 marca 2019 r., GODZ. 17:00


MICET: MUZEUM INTERAKTYWNE/ CENTRUM EDUKACJI TEATRALNEJ w Narodowym Starym Teatrze

ul. Jagiellońska 1, Kraków


Wystawę można obejrzeć od 30 marca do 14 kwietnia 2019 r.Źródło: Informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-04-06
WYDARZENIA
 

KIERAT 2023 – góry w solidnej dawce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com