facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-10-16
 

HI-TEC pierwszy z rewolucyjną technologią ION MASK

HI-TEC, brytyjski producent odzieży outdoorowej rozpoczyna sprzedaż pierwszego modelu obuwia, które dzięki zastosowaniu unikatowej technologii "ion-mask" (maska jonowa) są doskonale wodoodporne, a jednocześnie potrafią oddychać i zapewniają optymalną wymianę ciepła.

HI-TEC, brytyjski producent odzieży outdoorowej rozpoczyna sprzedaż pierwszego modelu obuwia, które dzięki zastosowaniu unikatowej technologii "ion-mask" (maska jonowa) są doskonale wodoodporne, a jednocześnie potrafią oddychać i zapewniają optymalną wymianę ciepła.
 
Ion-mask została stworzona na potrzeby armii brytyjskiej. Swój "chrzest bojowy" przeszła bezpośrednio w wojsku, gdzie powstała z myślą o ochronie odzieży przed bronią chemiczną. Istota nowatorskiej technologii polega na impregnacji włókien tkaniny fluorem, molekuła po molekule tak, że przestrzenie pomiędzy włóknami pozostają otwarte. Taki proces impregnacji molekularnej łączy "ogień z wodą" zapewniając jednocześnie doskonałą wodoodporność i oddychalność.
 
Wiele z obecnych technologii i membran działa - w uproszczeniu - na zasadzie plastikowej reklamówki włożonej do buta, co nie gwarantuje do końca prawidłowej przewiewności. Przeprowadzone testy wskazują, że ion-mask jest 100 razy skuteczniejsza niż obecnie stosowane rozwiązania – przekonuje Jarosław Gewinner z działu marketingu Martes Sport, dystrybutora HI-TEC w Polsce - Dodatkowo obuwie takie jest bardziej odporne na plamy i wygodniejsze w pielęgnacji.
 
HI-TEC dzięki umowie z wynalazcą nowej technologii, firmą P2i Labs, jako pierwszy wykorzystuje jej zalety na rynku komercyjnym.
 
Twórcy technologii przekonują, że zastosowanie ion-mask w obuwiu to tylko początek. Mogłaby się ona sprawdzić np. do szybkiego usuwania wody z powierzchni samochodów Formuły 1 lub przy produkcji wodoodpornych telefonów komórkowych. Badania trwają.
 

Więcej informacji i prezentacja video na stronie: www.wetisdry.com 

Buty HI-TEC Altitude Ultra WP


 
 
-innowacyjna technologia ION MASK
- waterproof
- klejone szwy
- skórzana cholewka
- wkładka COMFORT TEC
- podeszwa VIBRAM
- lekkie odporne na rdzę elementy sznurowania
- miękki komfortowy kołnierz
- wyściółka DRI-LEX odprowadzająca wilgoć
- rozmiary: 40-46
- cena 399,99 zł
 
 
Hi-Tec jest brytyjską firmą, założoną w 1974. Oferuje odzież, obuwie oraz akcesoria do uprawiania aktywności w kategoriach: Athletic/Sport, Cort/Indoor, Outdoor i Golf. Globalnie Hi-Tec sponsoruje podróżników, mistrzów świata i wybitnych sportowców w takich dyscyplinach jak badminton, golf, squash i floret.
W Polsce dostępne są obecnie tylko produkty z grupy Outdoor. Przedstawicielem w Polsce oraz projektantem i producentem odzieży dla marki Hi-Tec na rynek outdoor jest Martes Sport Sp. z o.o. Martes Sport działa na polskim rynku od 1993 r. i reprezentuje różne marki, oferujące produkty do uprawiania sportu, turystyki i rekreacji: Arena, Colmar, Roxa, Maier Sport, Magnum, Newland i Briko.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com