facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-04-03
 

Helly Hansen – nowe modele kurtek Odin

Czy można stworzyć kurtkę membranową, która łączy przeciwieństwa? Zdaniem Rafała Króla (expeditions.pl), dziennikarza i organizatora wypraw outdoorowych, takim modelem jest najnowsza kurtka Helly Hansen Odin 3d Air Shell Jacket. „Jest pancerna mechanicznie, a jednocześnie bardzo lekka i do tego świetnie oddycha” – podkreśla Rafał.

Rafał Król testuje nowy model kurtki Odin 3D Air Shell; fot, arch. R. Król

 

Model Odin 3D Airs Shell Jacket powstał po konsultacjach i testach przeprowadzonych z norweskimi służbami ratowniczymi. Jest więc odpowiedzią na potrzeby ratowników górskich, poszukujacych ultra lekkiej, oddychającej, a jednocześnie wytrzymałej warstwy zewnętrznej, która wytrzyma błyskawicznie zmieniającą się, ekstremalną pogodę w górach Norwegii. Helly Hansen zapracowało na zaufanie ratowników, a zdaniem Rafała Króla, zaufanie to kluczowy aspekt jakiejkolwiek aktywności wiążącej się z ryzykiem.

 

 

Nowa kurtka Helly Hansen Odin 3D Air Shell Jacket pozwala skórze oddychać, chroni przed wiatrem i jest w pełni wodoodporna. To konstrukcja typu shell, co ciekawe, wykonana z 2,75 wartw – idealna do szybkich, intensywnych trekkingów górskich. Wbudowana, dzięki zastosowaniu druku 3D, podszewka pozwala na uzyskanie parametrów kurtki 3-warstwowej, przy zastosowaniu lżejszej kombinacji 2,75 warstw. Podszewki w technologii 3D dają komfortowe odczucie suchej odzieży, nawet przy noszeniu kurtki bezpośrednio na skórze.

 

 

Nowy model kurtki posiada rozwiązanania optymalizujące przepływ powietrza – boczne zamki pozwalają uzyskać otwory wentylacyjne, a na plecach znajdują się otwarte panele z siateczki.

 

Helly Hansen Odin 3D Air Shell Jacket otrzymała nagrodę German Design Award, co potwierdza najwyższą jakość i funkcjonalności kurtki.

 

 

Źródło: materiały prasowe

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com