facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

GRIVEL Ultra Babia Virtual Challenge – 13 czerwca 2020

Miłośników biegów górskich serdecznie zapraszamy na wirtualną rywalizację GRIVEL Ultra Babia Virtual Challenge, która odbędzie się 13 czerwca 2020 r. Rywalizacja została zaplanowana na dzień, w którym miała odbyć się tegoroczna edycja Ultramaratonu Babia Góra. Zawody niestety nie mogą zostać zorganizowane w klasycznej formie, ale mimo to gorąco zachęcamy pasjonatów biegów górskich do aktywnego spędzenia tego dnia.

Fot. materiały organizatora

 

W rywalizacji można uczestniczyć bez względu na miejsce zamieszkania i co ważne, rywalizacja jest także skierowana do osób zamieszkujących tereny płaskie, które 13 czerwca nie będą mogły wyjechać w teren górski.


Sponsorem wydarzenia Ultra Babia Virtual Challenge została marka GRIVEL, producent wysokiej jakości produktów do trail runningu oraz sprzętu alpinistycznego. Grivel Polska ufundował nagrody dla najlepszych zawodników GRIVEL Ultra Babia Virtual Challenge.


Najważniejsze informacje o GRIVEL Ultra Babia Virtual Challenge:


DATA RYWALIZACJI


Rywalizacja odbędzie się 13 czerwca 2020 r. 

 

MIEJSCE RYWALIZACJI


Dowolne. Mogą to być codzienne tereny biegowe lub pobliskie góry.


UWAGA: Z rywalizacji wyłączony jest teren Babiogórskiego Parku Narodowego oraz teren  Nadleśnictwa Nowy Targ, po którym przebiegają oryginalne trasy Ultramaratonu Babia Góra. Teren Babiej Góry pozostawiamy na realne zawody.


Fot. Dominika Rakszewska

 

LIMIT CZASU


Limit czasu: 10 godzin. 


Jest to maksymalny czas, ale nie musi być całkowicie wykorzystany przez uczestnika. Jeżeli dla kogoś jest to zbyt długi czas na rywalizację to można zakończyć swój bieg np. po 6 godz.

 

CZAS STARTU


Godzinę rozpoczęcia rywalizacji ustala uczestnik. Ważne by start i zakończenie biegu odbyło się 13 czerwca 2020 r. Start biegu rozpoczyna się w momencie włączenia zegarka/aplikacji i kończy się po upływie 10 godzin lub wcześniej, jeżeli uczestnik zdecyduje się zakończyć swój bieg przed upływem limitu czasu 10 godzin. 

 

WYNIKI I ZASADY KLASYFIKACJI


Mimo, że każdy uczestnik będzie startował indywidualnie to rywalizacja będzie posiadała wyniki.


W ramach GRIVEL Ultra Babia Virtual Challenge prowadzone będą 2 rywalizacje: 

- na pokonane przewyższenie "w górę"; 

- na pokonanie dystansu.


W rywalizacji na pokonanie przewyższenia "w górę" do wyników będzie zaliczona suma przewyższenia pokonanego tylko „w górę”. Zawodnicy będą umieszczani na liście wyników według największej ilości pokonanego przewyższenia "w górę". Przykład: jeżeli jeden z uczestników pokona +3500 m w czasie 10 godz. , a drugi +4200 m w czasie 8 godz. to w rywalizacji zwycięża ten, który pokonał +4200 m.


W rywalizacji na pokonanie dystansu liczą się przebiegnięte kilometry. Zawodnicy będą umieszczani na liście wyników według największej ilości pokonanego dystansu. Przykład: jeżeli jeden z uczestników pokona 70 km w czasie 10 godz. , a drugi 80 km w czasie 8 godz. to w rywalizacji zwycięża ten, który pokonał 80 km.


Tabela wyników generowana będzie na podstawie przesłanych danych z zegarka lub aplikacji do pomiaru aktywności fizycznej. 


Fot. Karolina Krawczyk

 

NAGRODY


W GRIVEL Ultra Babia Virtual Challenge nagrodzone zostaną 3 najlepsze wyniki z podziałem na kategorię Kobiet i Mężczyzn w dwóch prowadzonych rywalizacjach.

 

ZGŁOSZENIA


Zgłoszenia do rywalizacji GRIVEL Ultra Babia Virtual Challenge rozpoczną się 25 maja 2020 r. o godz. 20:06 i potrwają do 11 czerwca 2020 r.


Link do rejestracji: https://b4sportonline.pl/Ultra_Babia/zapisy_na_wirtualny_ultramaraton_babia_gora

 

OPŁATA


Dla wszystkich uczestników 7. Ultramaratonu Babia Góra, którzy mają opłacony start w tegorocznej edycji zawodów, rywalizacja w GRIVEL Ultra Babia Virtual Challenge jest bez opłat.


Rywalizacja jest otwarta także dla osób, które nie mają opłaconego startu w 7.Ultramaratonie Babia Góra, więc zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tego typu rywalizacją. Koszt udziału w GRIVEL Ultra Babia Virtual Challenge wynosi 16 zł. 

 

ZAPEWNIAMY


- wyniki on-line dostępne na: http://wyniki.b4sport.pl/ oraz https://ultrababia.pl/;

- elektroniczny certyfikat ukończenia zawodów;

- nagrody dla najlepszych zawodniczek i zawodników;

- uczestnicy, którzy dokonają opłaty startowej w kwocie 16 zł, otrzymają 10% zniżki na najbliższe, realne zawody Ultramaratonu Babia Góra.      

 

NA KONIEC


Realny Ultramaraton Babia Góra to następujące biegi:


- Ultramaraton 6xBabia Góra: 100 km (+7800 m/-7800 m)

- Ultramaraton 5xBabia Góra: 88 km (+6800 m/-6800 m)

- Ultramaraton 4xBabia Góra: 75 km (+5700 m/-5700 m)

- Ultramaraton 3xBabia Góra: 70 km (+5000 m/-5000 m)

- Ultramaraton 2xBabia Góra: 56 km (+3800 m/-3800 m)

- Półmaraton 1xBabia Góra: 23,5 km (+1450 m/-1450 m)


Fot. Marzena Mazij


Virtualnego challengu oczywiście z kilku względów nie można porównać do realnych zawodów na Babiej Górze, ale mimo to czekamy z niecierpliwością na 13 czerwca, aby zobaczyć, komu uda się pokonać największą ilość przewyższenia „+” i jaki to będzie wynik. :-)


Na zakończenie przytoczymy naszą „klasykę”. Od lat piszemy, że Ultramaraton 6xBabia Góra nie jest rywalizacją z innymi zawodnikami, że to przede wszystkim rywalizacja z limitem czasu! Teraz te słowa w indywidualnej rywalizacji 13 czerwca będą dotyczyć każdego uczestnika. Trzeba biec, bo inaczej czas nas prześcignie! 


Zapraszamy serdecznie do rywalizacji!


Organizatorzy – „Kozica” Fundacja Biegów Górskich


Źródło: informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-13
BIEGI GÓRSKIE
 

NNormal – The Shoe, reinvented

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com