facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-06-09
 

Grivel sponsorem tytularnym V edycji Ultramaratonu Babia Góra

9 czerwca 2018 r. na Babiej Górze po raz kolejny odbędą się zmagania na jednych z najtrudniejszych tras biegowych w Polsce. Od kilku lat w drugi weekend czerwca liczne grono zawodników podejmuje biegowe wyzwania ½, 1,3,4,5 i 6xBabia Góra na trasach Ultramaratonu Babia Góra

 


Sponsorem tytularnym 5 edycji Ultramaratonu Babia Góra została marka Grivel. 

 

Grivel to jeden z najlepszych na świecie producentów sprzętu alpinistycznego. Grivel S.r.l. produkuje sprzęt alpinistyczny od roku 1818, obecnie ma więc ponad 190 lat. Biuro główne znajduje się w Courmayeur, tj. u podnóży najwyższej góry Alp, Mont Blanc. Firma uważana jest za jedną z najlepszych światowych marek zajmujących się sprzętem alpinistycznym. Grivel jest światowym liderem w produkcji raków i znajduje się w gronie liderów produkujących czekany. Grivel jest także dobrze znany biegaczom, ponieważ jest producentem wysokiej jakości sprzętu do trail runningu. 

 

Biegi odbywające się w ramach Ultramaratonu Babia Góra to jedne z najtrudniejszych i najbardziej wymagających biegów górskich w Polsce. Na dystansach 3,4,5,6xBabia Góra  zawodnicy wbiegają na szczyt Babiej Góry za każdym razem innym szlakiem. Duże przewyższenia, trudny teren oraz zmienne warunki pogodowe panujące na Babiej Górze sprawiają, że przebiegnięcie tych dystansów w limicie czasu jest wyzwaniem nawet dla doświadczonych zawodników. 

 

 

Z okazji 5 edycji wydarzenia wszystkie dystanse zostały otwarte dla uczestników i w tym roku podczas zapisów nie trzeba było wykazać się ukończeniem biegów kwalifikacyjnych. Na wszystkie dystanse Grivel Ultramaratonu Babia Góra zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy trwają tylko do 31 maja 2018 r.

 

W ramach Grivel Ultramaratonu Babia Góra odbędą się następujące biegi:

- Ultramaraton 6xBabia Góra – 110 km, +8000 m/-8000 m

- Ultramaraton 5xBabia Góra - 96 km, + 7000 m/-7000 m

- Ultramaraton 4xBabia Góra - 85 km, + 6000 m/-6000 m

- Ultramaraton 3xBabia Góra - 70 km, + 5000 m/-5000 m

- Maraton Babia Góra - 47 km, +2700 m/-2700 m

- 1/2 Maraton Babia Góra – 23,5 km, +1450 m/-1450 m

 

Najdłuższy dystans, Ultramaraton 6xBabia Góra to jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających górskich ultramaratonów w Polsce. Przebiegnięcie tego dystansu w limicie czasu jest wyzwaniem dla najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników. Limit 17 godzin dla tego dystansu z przewyższeniem sięgającym +8000 m/-8000 m jest zabójczy! Co roku przypominamy, że 6xBabia Góra nie jest rywalizacją z innymi zawodnikami, to przede wszystkim rywalizacja z limitem czasu! Trzeba biec, bo inaczej czas nas prześcignie! 

 

 

 

Film promujący Grivel Ultramaraton Babia Góra w realizacji Krzysztofa Zaniewskiego:

 

 

Grivel Ultramaraton Babia Góra 2018 from Chaszczok on Vimeo.

 

 

 

Wszystkie dystanse  Ultramaratonu Babia Góra są biegami kwalifikacyjnymi do biegu Ultra-Trail du Mont-Blanc. Punktacja przedstawia się następująco:

- Ultramaraton 6xBabia Góra: 6 punktów

- Ultramaraton 5xBabia Góra: 5 punktów

- Ultramaraton 4xBabia Góra: 5 punktów

- Ultramaraton 3xBabia Góra: 4 punkty

- Maraton Babia Góra: 3 punkty

- 1/2 Maraton Babia Góra: 1 punkt

 

Na zakończenie Grivel Ultramaratonu Babia Góra odbędzie się spotkanie z Bartoszem Malinowskim, który opowie o pięknym i trudnym trekkingu przez Himalaje Nepalu, Indii i Kaszmiru. Prelekcja odbędzie się w Ośrodku Turystyczno-Narciarskim Mosorny Groń o godz. 21:00. Szczegóły o prelekcji dostępne są pod linkiem: https://www.facebook.com/events/2045954562333453/

 

Sponsorzy V edycji Ultramaratonu Babia Góra to: Grivel Polska, Sage, Garmin Polska, Salco, Nikwax, HydroFlask, Consorfrut Polska oraz Beer City.

 

 

 

Partnerami biegu są: Babiogórski Park Narodowy, PKL Mosorny Groń, Nadleśnictwo Sucha, Nadleśnictwo Nowy Targ, Lasy Państwowe, PGKiB Zawoja, Gmina Zawoja, Babiogórskie Centrum Kultury, Rehabilitanci.org.pl, Ultrajanosik, XRUN. 

 

Obsługę medialną zapewniają: Magazyn GÓRY - GORYonline.com, Biegigorskie.pl, Portal Górski, Biegamypogorach.pl, Outdoor Magazyn, Wspinanie.pl, Napieraj.pl, Testy Outdoorowe, Tygodnik Podhalański, Sucha24.pl, PowiatSuski.24.pl., Goniec Susuki, Traseo.

 

Do zobaczenia w Zawoi!

 

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie: www.ultrababia.pl

 

Zdjęcia: Magdalena Bogdan, Krzysztof Nagacz, Piotr Dymus, Grzegorz Bachórz

 

Informacja Organizatora

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-04-06
WYDARZENIA
 

KIERAT 2023 – góry w solidnej dawce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com