facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-08-15
 

„Granią Tatr” - długo oczekiwany bieg już w sierpniu!Tylko kilka dni pozostało do drugiej edycji Flexistav Biegu Ultra „Granią Tatr” - zawody odbędą się 15 sierpnia, a bazą będzie Zakopane. W tym roku w odróżnieniu od 2013, wszyscy startują razem o godzinie 4.00 na Siwej Polanie w Dolinie Chochołowskiej. Trasa prowadzi bez zmian granią Grześ - Wołowiec - Jarząbczy - Starorobociański aż do Hali Ornak, dalej na Ciemniak, Kopę Kondracką i Kasprowy Wierch do Schroniska Murowaniec, skąd zaczyna się żmudne podejście na Krzyżne. Dalej trasa prowadzi do Doliny Pięciu Stawów, Wodogrzmotów Mickiewicza, przez Rówień Waksmundzką i Psią Trawkę biegnie do Polany Olczyskiej i Kuźnic, skąd prowadzić będzie finałowy zbieg na metę położoną przy stadionie COS Zakopane nieopodal ronda Jana Pawła II. Suma przewyższeń wyniesie +5000/-4950m, a nowy dystans to 71km. 

 

Organizacja trasy

Limit czasu wynosi 17 godzin, bez zmian pozostają także limity czasu przy Schronisku na Hali Ornak (6h30min od startu), w Murowańcu (10h) i na Wodogrzmotach (14h). Tatrzański Park Narodowy wyznaczył limit 350 zawodników i mamy nadzieję, że tyle osób pojawi się na starcie - chętnych do udziału w losowaniu było niemal trzykrotnie więcej, niż miejsc. 

Wszyscy, którzy ukończą Bieg otrzymają pamiątkowe koszulki finiszera ufundowane przez markę Salomon, a każdy startujący oryginalną chustę Buff i zestaw odżywek Nutrend. Ponadto ukończenie zawodów gwarantuje 2 punkty kwalifikacyjne do słynnego Ultra-Trail du Mont-Blanc® 2016. 

 

Wspierają nas…

Partnerem strategicznym zawodów został Flexistav - Apotex, sponsorem Eutelsat,  a sprzętowo wspierają nas Salomon, Buff, Nutrend, Suunto, Cukiernia - Piekarnia Gałuszka, Lyo Food, Salco, Compex oraz Sportique. Firma Apotex to największy kanadyjski producent leków na receptę i suplementów diety. W celu wsparcia osób mających problemy ze stawami, uprawiających wyczynowo i amatorsko sport, Apotex produkuje preparat FlexiStav Xtra - unikalny produkt łączący w sobie komponenty budulcowe stawów takie jak łatwo przyswajalny kolagen, glukozamina, chondroityna czy kwas hialuronowy.

Do Zakopanego z całego kraju przyjedzie około 100 wolontariuszy, którzy będą przygotowywać trasę i pomagać w organizacji całego przedsięwzięcia, za co już dziś serdecznie dziękujemy! 

Czołówka

Na liście startowej nie brakuje rekordzisty trasy Przemka Sobczyka (przypomnijmy, że wygrał on „Grań Tatr” w czasie 9h 09min), a także niezwykle mocnych Jacka Żebrackiego, Bartka Gorczycy, Piotrka Biernawskiego, Łukasza Szumca i wielu innych. Silną ekipę biegaczy wystawi także Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, współorganizator zawodów oraz kluby wspinaczkowe i skialpinistyczne. Ten fakt cieszy tym bardziej, że w 2013r. w pierwszej „20” znalazło się aż siedmioro przedstawicieli narciarzy i wspinaczy!

 

Strefa kibica i miasteczko biegowe

Wśród pań zobaczymy ponownie Anię Figurę z Zakopanego, która w pierwszej edycji była druga, oraz min. Agę Korpal, Iwonę Turosz, Alicję Paszczak czy Marzkę Janerkę-Moroń. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na metę w sobotę 15 sierpnia, gdzie oprócz konkursów, muzyki i finiszujących zawodników będzie można miło spędzić czas w miasteczku biegowym: dostać gadżety zawodów, zjeść smaczne posiłki dla sportowców oraz wyroby regionalne, poznać nowości firm biegowych i outdoorowych oraz kupić sprzęt biegowy w bardzo atrakcyjnych cenach. Strefa kibica będzie otwarta dla wszystkich w sobotę od 12 do 22.00.

 

Do zobaczenia w Tatrach! Mamy nadzieję, że ponownie razem z turystami, kibicami, mieszkańcami Podhala i przede wszystkim - zawodnikami, stworzymy sportową atmosferę w poszanowaniu dla przyrody pięknych, Polskich gór…

 

 

Komitet Organizacyjny Biegu

Monika Strojny, Justyna Żyszkowska, Mariusz „Gienek” Rogus

www.GraniaTatr.pl 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-03-20
WYDARZENIA
 

11. Dni Lawinowo-skiturowe

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com