facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2023-07-14
 

Górski Horyzontownik, czyli przewodnik, jakiego jeszcze nie widzieliście

Turystyka górska w Polsce zdobywa coraz większą popularność. O ile aktywność rodaków i krajowa turystyka cieszą, o tyle statystki są mniej optymistyczne. Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (GOPR) odnotowało w 2022 roku rekordową liczbę interwencji – ponad 2 500 działań ratowniczych w górach! Koniec roku szkolnego i rozpoczęcie lata to czas wzmożonych wypadów w góry. Właśnie dlatego, w myśl promowania bezpiecznej turystyki po najbardziej atrakcyjnych szlakach w Polsce, ekipa sklepu outdoorowego Horyzont ogłasza premierę swojego pierwszego górskiego ebooka – Horyzontownika.

 

Horyzontownik to bezpłatny ebook, który zawiera opisy 20 wyjątkowych szlaków, z podziałem na krainy geograficzne: Sudety, Jurę Krakowsko-Częstochowską, Beskidy, Tatry, Bieszczady i podnóża Spiskiej Magury. Znajdują się w nim sprawdzone trasy z linkami do interaktywnych map, opisy z wyróżnionymi najciekawszymi punktami na szlaku, a wszystko to dopełnione zdjęciami z prywatnych archiwów górołazów.  Każdy ze szlaków posiada także indywidualną legendę, która informuje m.in. o parkingach, wiatach wypoczynkowych czy dostępności szlaków dla wózków, psów i rowerzystów.

 

Warto wspomnieć o genezie ebooka i jej autorach – a było ich wielu! Opisy szlaków bazowały na autentycznych doświadczeniach piętnastu zwycięzców konkursu na najpiękniejszy letni szlak górski w Polsce – konkurs został przeprowadzony przez sklep Horyzont jesienią 2022 roku. Autorom z konkursu wtórowali eksperci. Aż pięć tras zostało opracowanych przez gości specjalnych: Alicję Kuchar – przewodniczkę beskidzką współpracująca z agencją Off Travel, Polę Krzyżę – instruktorkę wspinaczki z akademii Climb2Change, Macieja Sokołowskiego – Dyrektora Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju, oraz Jędrzeja Zegarka – lidera wypraw podróżniczych z agencji Apetyt na Świat.

 

 Połonina Caryńska; fot. Karol Nienartowicz

 

Dodatkowo gościem specjalnym publikacji jest przyjaciel marki Horyzont – Karol Nienartowicz – jeden z najlepszych górskich fotografów w Polsce (a może i na świecie), który podzielił się z czytelnikami Horyzontownika swoim ulubionym, najbardziej malowniczym szlakiem w Bieszczadach. Map przewodnikowi użyczył portal Mapa-turystyczna.pl, bez którego ciężko obecnie wyobrazić sobie jakiekolwiek wyjście w góry, a patronem projektu jest Wydawnictwo GÓRY. Horyzontownik uzupełniono też poradnikiem bezpiecznego poruszania się po górach, zasadami górskiego savoir-vivre, a także gotową listą obowiązkowych rzeczy do spakowania na szlak.

 

Jak mówi brand manager firmy Horyzont, Michał Witoszyński: „Wierzymy, że ta wiedza, doświadczenie i emocje, którymi podzielili się autorzy Horyzontownika, stanowić będą początek pięknej górskiej przygody, w którą nasi czytelnicy wyruszą tego lata. Ten przewodnik to doskonały zestaw inspiracji i wsparcie merytoryczne zarówno dla tych, którzy są już z górami na „Ty”, ale też dla tych, którzy dopiero rozpoczynają z nimi swój romans”.

 

Z okazji rozpoczętych wakacji, Horyzont życzy lata bezpiecznego i pełnego górskich wspomnień. Udanego wypoczynku i przyjemnej lektury Horyzontownika!

 

 

Horyzontownik bezpłatnie można pobrać tutaj: https://www.e-horyzont.pl/pobierz-ebooka

 

Informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-11
GÓRY
 

Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-10
GÓRY
 

Anna Tybor rozpoczyna atak szczytowy na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-19
GÓRY
 

Nie byłoby Haliny, gdyby nie Tatry

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com