facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-09-04
 

Gorce Maraton (6 września, Krościenko - N.Targ)

Trasa, wiodąca granią Gorców, liczy 40 kilometrów długości i 1350 metrów przewyższenia.

W pierwszą sobotę września
Gorce Maraton

Zbliża się czwarta edycja biegu górskiego Gorce Maraton. Swój udział w zawodach zgłosiło już ponad 70 osób. Lista startowa jest wciąż otwarta.

Tradycyjnie zawody odbędą się w pierwszą połowę września. Trasa, wiodąca granią Gorców, liczy 40 kilometrów długości i 1350 metrów przewyższenia. Biegacze wystartują w Krościenku nad Dunajcem. Stąd wybiegną na Lubań (1211 m n.p.m.), by dalej, granią Gorców, dotrzeć aż w rejon Turbacza - najwyższego szczytu Gorców, i na koniec zbiec na Długą Polanę nad Nowym Targiem.

Bieg odbędzie się bez względu na pogodę. Na trasie przewidziano trzy punkty odżywcze: na Lubaniu, Przełęczy Knurowskiej i Turbaczu. Limit czasu z Krościenka do Przełęczy Knurowskiej (23 km) wynosi 3,5 godziny.

Maraton Gorce przyciąga zarówno stałych bywalców biegów górskich (ci gwarantują wysoki poziom zawodów), jak i amatorów, dla których start w maratonie, w dodatku trasą górską, jest nowym doświadczeniem. Najlepszy dotychczasowy wynik Maratonu należy do Jana Wydry z Mszany Dolnej, który rok temu pokonał trasę w czasie 2h 57’30’’.

Organizatorami zawodów są: Urząd Miasta Nowy Targ oraz KS Gorce. Zwycięzcy otrzymają - jak co rok - atrakcyjne nagrody. Dla najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej będą to nagrody finansowe, a dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach sprzęt górski i sportowy oraz odzież outdoorową.

O nagrody rzeczowe zadbali sponsorzy: Sklep Lider, Salomon, Craft, Hannah, Symptom, Fruit of The Loom, Exel, Polar, Maxim, Steskal – Przyjaciel twojego stołu, Juta, Nordhorn, Hi Mountain, Milo, f7pro, JJW, Hi-Tec, Heavy Duty, Expedus, Outhorn, Woolf. Tradycyjnie o bezpieczeństwo zawodników zadba Grupa Podhalańska GOPR. Patronat medialny: „Dziennik Polski”, „Tygodnik Podhalański”, foto.podhale.pl.

Szczegóły dotyczące Maratonu oraz formularz zgłoszeniowy na: www.gorce-maraton.110mb.com.

Kontakt z organizatorem: 601 841 739.

2008-09-04

(kg)Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com