facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-04-26
 

Główny Szlak Beskidzki - wyd. Compass

Turyście, który chce podjąć wyzwanie, sprawdzić własne siły i zobaczyć wiele ciekawych miejsc polecamy przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego (GSB) z zupełnie nowym przewodnikiem.
Niemal 500 km, prawie wszystkie grupy górskie polskich Beskidów, panoramy z najwyższych szczytów, przyjazna atmosfera schronisk, a w lecie baz namiotowych, parki narodowe, rezerwaty, drewniane kościoły i cerkwie. Zmierzenie się ze zmęczeniem, błotem, słońcem, a może nawet śniegiem i wichurami. Przejście od kropki do kropki zapewni przeżycia i wspomnienia na długi czas.

W przewodniku przedstawiona została trasa z zachodu na wschód (od Ustronia do Wołosatego), dlatego że Beskid Śląski jest bardziej popularny i łatwiej dostępny, jednak równie atrakcyjne jest wędrowanie w kierunku odwrotnym.

Przy mapach i wykresach zamieszczony został kilometraż oraz punkty Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK w ten sposób, by pomagał turystom niezależnie od tego, gdzie rozpoczęli wędrówkę.


Każdy turysta znajdzie w przewodniku coś dla siebie: zarówno ten, szukający ciekawostek krajoznawczych, jak i ten, który poprzez przejście GSB chce sprawdzić swoją kondycję i kwalifikacje turysty górskiego.

Zgodnie z przeprowadzonymi pomiarami, trasa ma około 496 km długości. Zazwyczaj informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim mówią o 519 km, jednak do dnia dzisiejszego nastąpiły w kilku miejscach zmiany trasy, także sposób mierzenia odległości jest dokładniejszy. Przy pomiarze tak długiego szlaku nie jest możliwe jednoznaczne stwierdzenie długości co do metra.


Trasę można przejść traktując jak jedną, długą wycieczkę, a w przypadku braku takiej możliwości, jest inny wariant. Szlak można podzielić na kilka, a nawet kilkanaście odcinków i przejść je w dowolnym czasie. W zależności od predyspozycji i energii można wybrać się na wędrówkę o różnych porach roku, z własnym sprzętem, lub opierając się na noclegach w schroniskach i prywatnych gospodarstwach.


wydanie I, rok 2011
przewodnik turystyczny, mapy w skali 1:50 000, 66 stron, łatwy w użyciu - na spirali
ISBN: 978-83-7605-191-8
EAN: 9788376051918

Źródło: Compass

 Główny Szlak Beskidzki - wyd. Compass
 Główny Szlak Beskidzki - wyd. Compass
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com