facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-04-20
 

GET VERTICAL DAY

GET VERTICAL DAY: SALEWA I 8A.PL ZAPRASZAJĄ NA WYJĄTKOWY WIECZÓR Z ŁUKASZEM DUDKIEM I RAFAELEM MOUCKĄ


20 kwietnia, ul. Witkiewicza 6, godz. 19:00 - oto gdzie i kiedy powinien znaleźć się każdy pasjonat pionowego świata. SALEWA i 8a.pl zapraszają na niezwykłe spotkanie poza prawem grawitacji: Łukasz Dudek i Rafael Moucka opowiedzą o czterech drogach, które okazały się przełomowe dla polskiego wspinania sportowego.

 

Pandemonium, Mental Terror, Sen Astralny i Arachnofobia - powstałe w latach 2001-2004 cztery niezwykłe drogi, których nie trzeba zbytnio przedstawiać. Podobnie zresztą jak ich autora. Rafael Moucka to prawdziwa legenda polskiej sceny wspinaczkowej; wybitny przedstawiciel środowiska, który skonfrontował je z magicznym w tamtych czasach poziomem VI.8. Jego bezprecedensowe realizacje ochrzczone później mianem "Wielkiej Czwórki" przez lata budziły skrajne emocje, urastając z upływem lat do rangi mitów czekających nie tylko na kolejnych pogromców, ale też weryfikację swojego statusu. Dopiero po dziesięciu latach na drogach znów dało się zauważyć ślady magnezji - na spotkanie z legendą wyruszył m.in. Łukasz Dudek (SALEWA). Będąc jednym z najlepszych i najbardziej wszechstronnych wspinaczy w Polsce, nie kazał czekać długo na efekty swojej pracy: w 2012 jako pierwszy uporał się bowiem ze Snem Astralnym i Mental Terror, by w 2014 roku przenieść się na Podzamcze i wpiąć do łańcuchów zarówno Pandemonium jak i Arachnofobii. Tym samym Łukasz stał się pierwszym - i jak do tej pory jedynym - wspinaczem, któremu udało się skompletować jurajską "tetralogię" Rafaela.

 

 

Rafael Moucka na Arachnofobii (fot. arch. Piotr Czmoch)

 

Różne momenty w historii polskiego wspinania sportowego, ta sama potrzeba zmierzenia się nie tyle ze skałą, ile z samym sobą. Dwóch wyjątkowych przedstawicieli środowiska razem na jednej scenie w ramach SALEWA Get Vertical Day opowie o tym, co niemożliwe i co jedynie się takie wydaje. Dyskusję zwieńczoną pokazem filmu Obsesja poprowadzi Piotr Turkot.

 

Atrakcji wieczoru przewidziano jednak znacznie więcej: podczas wydarzenia można będzie również zasiąść za kółkiem nowego BMW razem z Gazda Group, skosztować włoskich przysmaków oraz zgarnąć jedną z atrakcyjnych nagród od SALEWA i Polartec! Zapraszamy!

 

Łukasz Dudek (fot. Jacek Matuszek)

 

 

Get Vertical Day with Łukasz Dudek
Gość specjalny: Rafael Moucka

 

20 kwietnia 2016

8a.pl, ul. Witkiewicza 6, Gliwice

Start: 19:00 / planowany koniec: 22:00

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-04-06
WYDARZENIA
 

KIERAT 2023 – góry w solidnej dawce

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com