facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-01-10
 

Gdynia wspiera. Młodych i wiecznie młodych

15 tys. zł jako jednorazowy dodatek do emerytury? Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek uznał, że NAGRODA IM. ANDRZEJA ZAWADY to za mało i podczas najbliższych Kolosów o wsparcie dla realizacji podróżniczych marzeń będą mogli ubiegać się nie tylko najmłodsi, ale i najstarsi globtroterzy. Zgłoszenia do NAGRODY WIECZNIE MŁODZI oraz do NAGRODY ZAWADY - do 15 styczniaOlek Doba, Henryk Widera, Michał Jósewicz – kto bywa w Gdyni na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, wie, że nigdy nie brakowało tu osób, które z zaglądania im w metrykę robią sobie mniej niż niewiele. Zamiast spokojnej i przewidywalnej emerytury w kapciach przed telewizorem – nowe wyzwania, przygoda i to niezwykłe uczucie, gdy, budząc się rano, nie ma się pojęcia, gdzie wypadnie nocleg. 

 

Wzorem istniejącej od piętnastu lat NAGRODY IM. ANDRZEJA ZAWADY – przyznawanej na realizację najciekawszego w danym roku projektu podróżniczego zgłoszonego przez osoby, które nie przekroczyły 35 roku życia – prezydent Gdyni wesprze również podróżników-seniorów. Od teraz o nową nagrodę, WIECZNIE MŁODZI, i 15 tys. zł na realizację wyprawy mogą się ubiegać kandydaci, którzy ukończyli 65 lat i przedstawią ambitny pomysł na „podróż trzeciego wieku”.

 

Oceniając zgłoszenia do obu nagród, Kapituła Kolosów weźmie pod uwagę zarówno oryginalność i jakość projektów, na realizację których ma zostać przeznaczona nagroda, jak i wcześniejszy dorobek podróżniczy pretendentów. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Kolosów prelekcji o swoim największym dotychczasowym dokonaniu (w przypadku kandydatów do NiAZ – o największym dokonaniu ostatnich dwóch lat).

 

Zgłoszenia – zarówno do NAGRODY IM. ANDRZEJA ZAWADY jak i do NAGRODY WIECZNIE MŁODZI - należy przesłać do 15 stycznia 2017 r. pocztą na adres Urzędu Miasta Gdyni, ul. 10-go Lutego 24, 81-364 Gdynia. Szczegóły na www.gdyniaturystyczna.pl i www.gdynia.pl

 

A Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów – Kolosy (za rok) 2016 już 10–12 marca 2017 r., jak zwykle w hali Gdynia Arena oraz w Pomorskim Parku Naukowo–Technologicznym Gdynia.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
 
Maciek Makowski
 
 
Maciek Makowski
 
2023-06-29
BIZNES
 

Baseny w Krempnej już otwarte!

Komentarze
0
 
 
Maciek Makowski
 
 
Kinga
 
2023-05-09
BIZNES
 

NNormal - nowa marka biegowa w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com