facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-06-19
 

Garmin Fenix 5 Plus

Garmin zaprezentował właśnie kolekcję zegarków fēnix 5 Plus - kolejną generację multisportowych urządzeń typu smartwatch wyposażonych w GPS, a także w mapy topograficzne, wbudowaną pamięć do przechowywania muzyki, funkcję zbliżeniowych płatności Garmin Pay™ oraz nadgarstkowy pulsoksymetr Pulse-Ox, który pomaga aklimatyzować się na dużych wysokościach. Tak jak pozostałe z serii zegarków fēnix 5, fēnix 5S Plus, fēnix 5 Plus oraz fēnix 5X Plus zostały stworzone z myślą o sportowcach i poszukiwaczach przygód każdego typu. Te surowe, ale wykonane z niezwykłą dbałością zegarki, dostępne są w rozmiarach od 42 do 51 mm, a każdy z nich posiada jasny i czytelny nawet w świetle słonecznym wyświetlacz o przekątnej 1.2 cala. Stanowi to 20-procentowy wzrost powierzchni ekranu w stosunku do poprzedniego modelu fēnix 5S, przez co nawet osoby o drobniejszych nadgarstkach mogą posiadać smartwatch z dużym i wyraźnym wyświetlaczem.


Model fēnix 5X Plus jest pierwszym produktem marki Garmin w kategorii galanterii elektronicznej, oferującym nadgarstkowy pulsoksymetr. 

 

Jest to funkcja dedykowana osobom działającym na wysokościach wymagających aklimatyzacji. „Jesteśmy niezwykle podekscytowani faktem wyposażenia tego najpopularniejszego outdoorowego zegarka GPS w nowe funkcje. Każdy nowy model z serii fēnix 5 Plus otrzymał najbardziej pożądane przez użytkowników dodatki, takie jak wgrane mapy, możliwość przechowywania muzyki, czy płatności zbliżeniowe. Ponadto, dzięki pulsoksymetrowi w modelu fēnix 5X Plus, nasi klienci, będą mogli doświadczać przygód także na większych wysokościach” - Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

 

Seria fēnix 5 Plus, poza nadgarstkowym pulsometrem i wszystkimi funkcjami łączenia się, znanymi z poprzedniej wersji zegarka, posiada także wgrane do pamięci mapy, zoptymalizowane tak, aby wskazówki nawigacyjne oraz pozycja były zrozumiałe po jednym spojrzeniu na tarczę. Mapy mogą być używane w trybie wyznaczania pętli, co jest szczególnie przydatne dla biegaczy czy rowerzystów. Wystarczy wprowadzić dystans, jaki chce się przebyć, a zegarek wyznaczy kilka pętli o określonej długości do wyboru.

 

 

Funkcja Trendline™, po raz pierwszy zastosowana w naszych urządzeniach dla rowerzystów, pozwala zegarkom z serii fēnix 5 Plus wyznaczać trasy na bazie danych o ich popularności, pobieranych z serwisu Garmin Connect™. Dzięki temu, wiadomo, że na danym szlaku nic nie zaskoczy użytkownika, ponieważ został on wcześniej przebyty przez wiele osób. 

 

Dodatkowo, dzięki wbudowanej pamięci, modele fēnix 5S Plus, fēnix 5 Plus i fēnix 5X Plus mogą pomieścić aż 500 utworów muzycznych. Nie ma więc potrzeby zabierania ze sobą telefonu, a gotowe playlisty można ściągnąć z serwisów streamingowych takich jak np. iHeartRadio, Deezer i innych, lub bezpośrednio z komputera. Gdy playlista jest już załadowana na zegarek, wystarczy połączyć go przez Bluetooth ze słuchawkami (nie są elementem zestawu) i cieszyć się ulubioną muzyką. Każdy z zegarków z serii fēnix 5 Plus obsługuje także zbliżeniowe płatności Garmin Pay, można zatem spokojnie zostawić w domu portfel i nadal korzystać z wygody kart płatniczych.

 

 

Każdy z zegarków kolekcji fēnix 5 Plus jest naszpikowany zaawansowanymi funkcjami wzbogacającymi trening i wspomagającymi monitorowanie formy. Dzięki możliwości sprawdzania danych fizjologicznych czy dynamiki biegu, można sprawdzać swoje postępy i dopasowywać odpowiednio obciążenia treningowe. Urządzenie, bazując na danych o historii treningów, potrafi także ocenić aktualną formę oraz wskazać, czy użytkownik przetrenowuje się, czy może powinien włożyć jeszcze trochę pracy, aby osiągnąć cel. Seria fēnix 5 Plus jest kompatybilna z Connect IQ, można więc ściągać nowe tarcze zegarka, widżety, pola danych i aplikacje. Gdy sparujemy zegarek z kompatybilnym smartfonem, otrzymujemy możliwość nawiązywania połączeń, wysyłania sms-ów i otrzymywania powiadomień o emailach na ekranie smartwatcha. Dzięki paskom QuickFit®, każdy użytkownik ma możliwość personalizacji wyglądu zegarka. Wymiana paska z silikonowego na skórzany lub tytanowy jest prosta i nie wymaga dodatkowych narzędzi. Nowe kolory dostępne dla serii fēnix 5 Plus to m.in. mroźny niebieski, kolor morskiej piany lub ognisty pomarańczowy, ale kombinacji jest znacznie więcej. 

 

Każdy zegarek z kolekcji fēnix 5 Plus posiada wielosieciową łączność satelitarną, włączając w to sieć Galileo, która pozwala dokładniej określać pozycję, także w trudniejszych dla samej sieci GPS obszarach. Jest to funkcja szczególnie przydatna podczas wypraw w miejsca, gdzie niebo może być zasłonięte – takich jak głębokie kaniony czy obszary miejskie o wysokiej zabudowie.

 

Koperta zegarka wykonana została z materiałów wysokiej jakości, tak aby urządzenie sprawdziło się w każdych warunkach. Użytkownik może wybrać pomiędzy stalą nierdzewną powlekaną metodą PVD z paskiem silikonowym, albo wzmocnioną, ale lżejszą wersją tytanową z bransoletą wykonaną także ze szczotkowanego tytanu. Każda z wersji posiada wyświetlacz Garmin Chroma z podświetleniem LED, aby uczynić dane na tarczy zegarka jeszcze bardziej czytelne, nawet w pełnym słońcu. Klasa wodoodporności urządzenia wynosi 100 metrów. Model fēnix 5S Plus może pracować do 7 dni w trybie smartwatcha lub do 4 godzin w trybie GPS i trybie odtwarzania muzyki. Model fēnix 5 Plus posiada baterię wytrzymującą nawet 10 dni w trybie smartwatcha i 8 godzin w trybie GPS oraz w trybie słuchania muzyki. Wersja fēnix 5X Plus osiąga nawet 20 dni pracy w trybie smartwatcha oraz 13 godzin w trybie  GPS i trybie muzycznym. Użytkownik może też wprowadzić zegarek w tryb UltraTrac™, aby oszczędzać energię w baterii i osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty czasu jej pracy.

 

 

Zegarki z serii fēnix 5 Plus będą dostępne w sprzedaży w drugim kwartale 2018 roku w cenach od $699.99 do $1,149.99. Aby dowiedzieć się więcej odwiedź Garmin.com/fenix.

 

Seria fēnix 5 Plus jest najnowszą grupą produktów oferowanych przez Garmin na rozrastającym się rynku outdoorowym. Marka skupia się na rozwijaniu technologii i innowacjach pozwalających użytkownikom na jeszcze pełniejsze korzystanie z aktywności tego typu. Przyrządy marki Garmin stają się niezbędnymi narzędziami dla wszystkich pasjonatów wędrówek, polowań, biegów górskich, jazdy na rowerze górskim, golfa, nurkowania czy dla osób korzystających z łączności satelitarnej.

 

Aby uzyskać więcej informacji o innych produktach Garmin dla outdooru, odwiedź http://www.garmin.com/outdoors. Od dziesięcioleci Garmin jest pionierem w wykorzystywaniu systemu GPS w nawigacji, a także w użytkowaniu urządzeń bezprzewodowych dedykowanych osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Marka dostarcza rozwiązania dla pięciu głównych gałęzi jakimi są motoryzacja, lotnictwo, żegluga, outdoor i rekreacja.

 

Więcej informacji dostępnych jest także w wirtualnym centrum prasowym Garmin pod adresem http://www.garmin.com/newsroom

. 


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-20
SPRZĘT
 

Pomysły na prezenty dla pasjonatów gór

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com