facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-01-18
 

Freedom Climbers - Ucieczka na szczyt

Po kilku miesiącach od ukazania się na rynku angielskojęzycznym książki Bernadette McDonald pt: "Freedom Climbers" można już chyba powiedzieć, że jest to tytuł wybitny. W końcówce 2011 roku "zgarnęła" wszystko, co było do "zgarnięcia": wygrała Banff Mountain Book Festival oraz otrzymała bardzo prestiżową nagrodę Boardman&Tasker.
Licencja została sprzedana do wielu krajów, a Instytut Adama Mickiewicza zakupił edycję angielską do promocji Polski za granicą. Książka opisuje "Złotą Erę" polskiego himalaizmu pokazując wkład Polaków w historię światowego wspinania.

Autorka spędziła w Polsce trochę czasu przemierzając ją wzdłuż i wszerz rozmawiając z wybitnymi himalaistami jak: Krzysiek Wielicki, Wojtek Kurtyka, Janusz Majer, Artur Hajzer, Maciek Pawlikowski, Maciek Berbeka, Janusz Kurczab i inni. Oczywiście w bogato ilustrowanej książce nie zabraknie wspomnień o Jerzym Kukuczce, Wandzie Rutkiewicz, Andrzeju Heinrichu, Gienku Chrobaku, Tadeuszu Piotrowskim i wielu, wielu innych.


Książka ukaże się 31.01. pod polskim tytułem "Ucieczka na szczyt" wydana przez Agorę, która w ten sposób kontynuuje zainteresowanie tematem po wydaniu w 2008 roku cyklu "Polskie Himalaje". Tłumaczem jest Wojtek Fusek, redaktor cyklu "Polskie Himalaje" oraz scenarzysta filmu "Na każde wezwanie Naczelnika", a więc człowiek z branży.
Czyli pozycja obowiązkowa.

Książkę można będzie zakupić w sieci na:

kulturalnysklep.pl
activelifedvd.pl
oraz w księgarniach w całym kraju.


Źródło:
http://activelifedvd.pl

Goryonline
 
2018-11-07
HYDEPARK
 

Nowe „Tatry”. Góry, wolność i niepodległość

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-10-19
HYDEPARK
 

Film „No Trace Tatra” na jesiennych festiwalach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-10-16
HYDEPARK
 

Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com