facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-08-31
 

Fotografia górska - warsztaty SwiatObrazu.pl (6-10 września, Morskie Oko)

W trakcie pięciodniowych warsztatów uczestnicy poznają tajniki fotografii górskiej z  fotografem Zdzisławem Słomskim.
Nie będzie chyba przesadą stwierdzenie, że prawie każdy, kto kiedykolwiek robił zdjęcia, ma na swoim koncie następujące doświadczenie: wyjeżdża z aparatem w jakąś piękną okolicę, urzeczony otaczającym krajobrazem robi mnóstwo zdjęć, a po powrocie do domu wszystkie je wyrzuca. Dlaczego? Bo okazuje się, że żadne z nich nie oddało nawet w połowie piękna oglądanego pejzażu.

Głównym problemem w tego typu fotografii jest chyba wzrost człowieka - jest  po prostu za mały. Z wysokości naszych oczu można ujrzeć piękno krajobrazu, jednak ten sam punkt widzenia utrudnia oddanie go na zdjęciu. Banalne, płaskie obrazki lub zupełnie nieczytelne, nakładające się na siebie plamy - to, co najczęściej pojawia się na fotografiach pejzażowych u amatorów. Jak radzą sobie z ludzkim wzrostem zawodowi fotografowie?

Metod jest kilka. Można na przykład wsiąść do helikoptera lub paralotni i zacząć fotografować z góry - wtedy sukces jest murowany (wystawy "Ziemia z nieba" itp. zawsze cieszą się popularnością, w wielu konkursach fotograficznych zwyciężają też zdjęcia wykonane w paralotni). Nie zawsze jednak można zrobić zdjęcie z tak nietypowego punktu widzenia. Gdy stoi się na ziemi jedno jest pewne - trzeba pozbyć się pragnienia, by w jednym zdjęciu ująć cały otaczający krajobraz. Bo to zadanie niewykonalne. Skupienie się na detalu, na fragmencie pejzażu, na kolorze, świetle, nastroju - to metody, które mogą pomóc w fotografii krajobrazowej. Ale nawet znajomość tych metod może okazać się niewystarczająca, gdy posiadaczowi aparatu zabraknie wyczucia lub doświadczenia.W trakcie pięciodniowych warsztatów uczestnicy poznają tajniki fotografii górskiej z  fotografem Zdzisławem Słomskim.

Uczestnicy będą mieli również nie powtarzalną okazję poznać oraz przetestować najnowsze osiągnięcia sprzętu fotograficznego firmy Canon pod okiem wybitnego fachowca Roberta Woźniaka.Uczestnikom pleneru zapewniamy udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych warsztatów fotografii krajobrazowej, cztery noclegi w schronisku nad Morskim Okiem oraz karnety na festiwal Spotkania z Filmem Górskim.

Prezentacja prac uczestników wykonanych podczas warsztatów odbędzie się 12 września 2009 podczas gali festiwalu Spotkania z Filmem Górskim.

Więcej informacji...

Redakcja SwiatObrazu.pl
www.Swiatobrazu.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com