facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-05-31
 

Flisacy podsumowują pierwsze dwa miesiące

Flisacy podsumowują pierwsze dwa miesiące tegorocznego spływu, a statystyka jest zadawalająca.


Flisacy podsumowują pierwsze dwa miesiące tegorocznego spływu, a statystyka jest zadawalająca. Już wiadomo, że w kwietniu i maju spłynęło Przełomem Dunajca o pół tysiąca turystów więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Nie brakuje obcokrajowców, wśród których z roku na rok przybywa coraz więcej Węgrów i Hiszpanów. Tylko w miniony piątek wypłynęło z przystani w Sromowcach Kątach 399 łodzi flisackich, które przewiozły w sumie 4 tys. turystów.

Flisacy podliczają teraz, ile osób skorzystało ze spływu przełomem Dunajca w ciągu dwóch pierwszych miesięcy tegorocznego sezonu, a liczby mogą budzić ich zadowolenie. Do tej pory przewieziono na łodziach 24 tys. turystów, czyli o pół tysiąca więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Z zadowoleniem flisacy oceniają miniony weekend, mimo że przypadało wówczas święto Bożego Ciała, podczas którego spływ przełomem Dunajca jest nieczynny.

Z roku na rok przybywa wśród amatorów spływu zagranicznych turystów, a wśród nich szczególnie liczni są Węgrzy i Hiszpanie. Węgrzy - zdaniem Stefana Laskowskiego - trafiają na przystań za pośrednictwem biur podróży z Zakopanego, niektóre z nich mają na Węgrzech swoje przedstawicielstwa. Efekty też przynosi reklama spływu w Budapeszcie. Z kolei w ubiegłym roku materiał o spływie przełomem Dunajca robiły dwie telewizje hiszpańskie, stąd też zapewne zainteresowanie Hiszpanów południem Polski. Prezes Laskowski z zadowoleniem przyjmuje fakt, że spływ Dunajcem został nawet zauważony podczas Światowej Wystawy EXPO 2005 w Japonii, w której uczestniczyło ponad 120 państw, a liczbę zwiedzających szacowano na ponad 15 milionów.

Źródło: www.dziennik.krakow.pl

2005-05-31

(kb)

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-12-01
GÓRY
 

Rusza Akademia GOPR!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-11-12
GÓRY
 

Nowa droga Ukraińców na Annapurnie III

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com