facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-10-31
 

Finał Pucharu Świata w Moskwie

Finałowa eliminacja Pucharu Świata w konkurencjach wspinaczki sportowej buldering i na czas rozegrana zostanie w najbliższych dniach w Moskwie.


Finałowa eliminacja Pucharu Świata w konkurencjach wspinaczki sportowej buldering i na czas rozegrana zostanie w najbliższych dniach w Moskwie. W zawodach startuje dwójka Polaków, Edyta Ropek z MKS Tarnovia (Five Ten) i Łukasz Świrk z SMG Lubin.

Ostatnie w tym roku zmagania najlepszych wspinaczy świata, rozpocznie dwudniowa rywalizacja na małych formach tzw. boulderach. Całość trzydniowej imprezy uwieńczy niedzielna rywalizacja wspinaczy na czas, w której Polacy będą walczyć o wysokie lokaty w klasyfikacji generalnej. W czasówkach wystartuje 45 mężczyzn i 28 kobiet w tym aż 26 zawodników i 17 zawodniczek z Rosji, która słynie z bardzo dobrych biegaczy, a wspinaczka na czas ma tutaj wieloletnie tradycje.

„To będą ciężkie zawody. W Rosji każdy zawodnik reprezentuje bardzo wysoką formę, Rosjanie wystawiają bardzo liczną i silną reprezentację. Na pewno dam z siebie wszystko, a jak będzie? Zobaczymy … .” - przyznała Edyta przed swoim wylotem do Moskwy. 

Edyta po pięciu eliminacjach, jest liderką pucharu, z ilością 326 punktów wyprzedza Ukrainki Swietłanę Tuzylinę – 306 punktów, oraz Elenę Repko – 269 punktów i Chinkę Li Chun-Hua – 266 punktów.

Drugi Polak, Łukasz Świrk po pięciu eliminacjach znajduje się na siódmej pozycji, z ilością 183 punktów. Liderem klasyfikacji jest Rosjanin Ewgienij Wajczekowski – 351 punktów, drugi jest jego rodak Sergiej Sinitsyn – 280 punktów, trzeci Chinczyk Qixin Zhong. Łukasz ma teoretycznie szanse na zajecie drugiego bądź trzeciego miejsca, ale tylko w przypadku wygrania zawodów w Moskwie i przy założeniu, że Sergiej i Qixin zajmą tu odległe miejsca.

Trzymamy kciuki za start Edyty i Łukasza!

Więcej: http://www.edytaropek.pl 

2008-10-31

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com