facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-04-14
 

Finał Pucharu Świata - już za 2 dni!

W sobotę, 16 kwietnia, w Tatrach odbędzie się Finał Pucharu Świata w narciarstwie wysokogórskim.
Tę rangę ma w sezonie 2011 Memoriał Piotra Malinowskiego – najpopularniejsze zawody w tej dyscyplinie rozgrywane w Tatrach już czternasty raz.

Od czwartku w Zakopanem będą meldować się najlepsi skialpiniści świata. W sumie w zawodach weźmie udział ok. dwustu uczestników z trzynastu krajów.  Będą wśród nich Amerykanie, Grek, Słoweniec, ale miłośnicy narciarstwa wysokogórskiego czekają przede wszystkim na rywalizację zawodników z krajów alpejskich.

Przed wielkim finałem tegorocznego sezonu, klasyfikacja mężczyzn jest bardzo wyrównana.
Podczas Memoriału rywalizacja światowej czołówki zawodników będzie niezwykle pasjonująca, bo w końcowym rankingu jeszcze wszystko może się zdarzyć.
Karty będą rozdawać rewelacyjny w tym sezonie i jeden z najlepszych w historii zawodnik w dyscyplinach gorskich Katalończyk Kilian Jornet Burgada, Szwajcar Martin Anthamatten oraz zwycięzca ubiegłorocznego Memoriału, obecny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Włoch – Matteo Eydallin.

Memoriał Piotra Malinowskiego to nie tylko finał Pucharu Świata, ale również ostatni etap Pucharu Polski oraz skialpinistyczne Mistrzostwa Ratowników Górskich.

W organizację zawodów zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób. Wolontariusze, miłośnicy tej wyjątkowej dyscypliny sportu – przyjeżdżają z wielu regionów Polski. Dyrektor techniczny zawodów od kilku dni monitoruje potencjalne trasy rywalizacji w Tatrach.
Ostateczny przebieg trasy zostanie zatwierdzony w piątek przez sędziego technicznego ISMF (Międzynarodowej Federacji Narciarstwa Wysokogórskiego).

Biuro zawodów ma swoją siedzibę w Hotelu Hyrny w Zakopanem, tam też w piątek o godz. 14.00 odbędzie się konferencja prasowa. Zawody obserwować będzie kilkunastu akredytowanych dziennikarzy z całej Europy.

Organizatorzy przewidzieli również atrakcje dla kibiców.
W ramach akcji SkiTourFan w piątek od godz. 18.00 w Dworcu Tatrzańskim w Zakopanem o skialpinizmie odbędzie m.in. promocja przewodnika skiturowego.

W sobotę, kibice i zainteresowani, w towarzystwie przewodników tatrzańskich, będą mogli udać się na punkty widokowe usytuowane na trasie zawodów.
Dla wszystkich miłośników narciarstwa wysokogórskiego weekend oficjalnie kończący sezon zimowy w Tatrach zapowiada się naprawdę wyjątkowo!

Magda Zbrzeska
www.memorial.topr.pl
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com