facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-05-18
 

FINAŁ II TURNIEJU IV ŚCIANEK

12 maja 2007 r. na ściance wspinaczkowej w SP Gierałtowice odbyły się ostatnie tegoroczne zawody II TURNIEJU IV ŚCIANEK

12 maja 2007 r. na ściance wspinaczkowej w SP Gierałtowice odbyły się ostatnie tegoroczne zawody II TURNIEJU IV ŚCIANEK. Na tę podsumowującą cały turniej edycję stawiło się 49 wspinaczy z ośrodków wspinaczkowych: Wrocławia, Bielska – Białej, Rybnika, Jastrzębia , Pawłowic, Brzeszcz, Krakowa, no i gospodarze z Gierałtowic.


Zawody te będąc niezależną inicjatywą opiekunów sekcji wspinaczkowych: Sebastiana Wutke z Brzeszcz, Roberta Wykręta z Bielska –Białej, Maćka Kłopotka z Jastrzębia Zdroju i Jacka Czecha z Gierałtowic gromadzą młodych wspinaczy w konkurencji na trudność w kategoriach dziewcząt i chłopców z podziałem na szkoły podstawowe i gimnazjalne.

W ktg. SP – dziewcząt, klasę pokazała Małgorzata Szymańska z Brzeszcz, która jako jedyna we wspaniałym stylu ukończyła drogę finałową radząc sobie z trudnościami dachu i drugą na podium swoją siostrą Marią Szymańską oraz trzecią Patrycją Gawlas z KW Jastrzębie .

W ktg. SP – chłopców po zaciętej walce w eliminacjach i finale o zwycięstwie zadecydował dopiero superfinał, w którym Piotrek Schab z Krakowskiej Korony pokonał Łukasza Lipoka z UKS ‘W SKALE’ Gierałtowice. Ci dwaj zawodnicy tego dnia byli dla pozostałych chłopców poza zasięgiem, a dystans trzeciego na podium Gustawa Chojnowskiego z Granitu Wrocław oraz kolejnych konkurentów do tej dwójki był ogromny .
 
Ktg. Gim.- dziewcząt była najmniej liczna, a rywalki identycznie jak w eliminacjach tak i w finale kolejno odpadały na drogach. Ostatecznie I m-ce zdobyła Patrycja Budzanowska z Wrocławia, II m-ce zajęła Anna Lilla z KW Jastrzębie, a III m-ce zajęła Natalia Terlecka z CWF Strefa Wspinania Kraków .

W ktg. Gim. – chłopców trójka najlepszych w każdej tegorocznej eliminacji zdeklasowała pozostałych rywali top-ując eliminacje i finał, a o tym kto jest z nich najlepszy zadecydował superfinał. Trudności tej ostatniej wspinaczki okazały się zbyt duże, a wspinacze odpadali w różnych miejscach i tak najdalej zawędrował zdobywając I m-ce Szymon Jakubowski z Brzeszcz, II m-ce zajął Kamil Mazur z KW Jastrzębie, a III był Jacek Czech z UKS ‘W SKALE’ Gierałtowice.

Zawodników dopingowała liczna publiczność wraz z głównym sponsorem i opiekunem wspinaczki w Gierałtowicach Wójtem Gminy Gierałtowice Joachimem Bargielem oraz Dyrektorem Szkoły Podstawowej Urszulą Smolnik.

Organizatorem zawodów była Szkoła Wspinaczkowa Jacka Czecha ‘W SKALE’, a sponsorami nagród: Climb on, Lanex, Lhotse, Milo sport, Uni – sport Mammut .

Wszystkim uczestnikom, organizatorom oraz kibicom serdecznie dziękujemy zapraszając na zawody za rok.

Z górskim pozdrowieniem: Jacek Czech ‘W SKALE’.

 

Klas. gen. II Turnieju IV Ścianek 2007;

SP DZIEW.
I Gawlas Patrycja KW Jastrzębie
II Małgorzata Szymańska Brzeszcze
III Drożdziok Marlena Totem Bielsko – Biała

SP CHŁOP. 
 I Łukasz Lipok UKS ‘ W SKALE’ Gierałtowice
II Chojnowski Gustaw Granit Wrocław
III Piotr Schab Korona Kraków

GIM DZIEW.  
I Lilla Anna KW Jastrzębie
II Patrycja Budzanowska Wrocław
III Leszczyńska Marta UKS ‘ Monolit’ Rybnik

GIM CHŁOP.
 
I Jakubowski Szymon Brzeszcze
II Kamil Mazur KW Jastrzębie
III Jacek Czech UKS ‘W SKALE ‘ Gierałtowice

2007-05-18

(dg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-11
GÓRY
 

Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-10
GÓRY
 

Anna Tybor rozpoczyna atak szczytowy na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-19
GÓRY
 

Nie byłoby Haliny, gdyby nie Tatry

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com