facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-01-28
 

FEEL FREE w kurtce SEMERU

To bluza wykonana z tkaniny Soft Shell o dopasowanym kroju, przylegającym do ciała. Wąskie wyprofilowane rękawy z licznymi cięciami podkreślają sportowy charakter kurtki.
OPIS

To bluza wykonana z tkaniny Soft Shell o dopasowanym kroju, przylegającym do ciała. Wąskie wyprofilowane rękawy z licznymi cięciami podkreślają sportowy charakter kurtki. Zostały one zakończone mankietami zapinanymi na patki (taśma Velcro), z dużą regulacją obwodu. Posiadają również pod pachami wywietrzniki zamykane zamkami z dwustronnymi suwakami. Wspomniane rozcięcia zabezpieczone zostały siatką o drobnych oczkach. Dwie przednie frontowe kieszenie, a właściwie ich suwaki-zamki, ukryte są w przeszyciach. W związku z tym zamknięte są praktycznie niewidoczne. Kieszenie są duże i głębokie, ich wnętrza wykonane zostały z siatki. Tak są uszyte, że tworzą dodatkowo dwie obszerne wewnętrzne kieszenie. Trzy główne zamki tj. centralny zapinający bluzę, jak i te kieszeniowe to tak zwane zamki wodoodporne, a właściwie bryzgoszczelne. Suwaki posiadają uchwyty na cienkich linkach ułatwiające manipulowanie nimi. Listwa centralnego zamka na całej długości zabezpiecza przed przewiewaniem, a w swojej górnej części wywinięta jest na kołnierz chroniąc brodę użytkownika przed jego zakończeniem. Kołnierz to wysoka stójka z możliwością ściągnięcia obwodu. Dół bluzy można regulować również za pomocą sznurka gumowego i dwóch brokerów. W wielu miejscach widać odblaskowe znaczki firmowe Feel Free. Tkanina Soft Stell to 100% poliester charakteryzujący się dużą rozciągliwością, jego zewnętrzna strona jest gładka z lekkim połyskiem, a wewnętrzna to przyjemna i delikatna materia typu zamsz. Kolorystyka: szaro-czarna.


OCENA

Termin opisu bluzy Semeru nie świadczy o jej charakterze, gdyż nie jest wyrób przeznaczony stricte na zimę. To raczej całoroczna cienka warstwa chroniąca nas przed wiatrem. Zabezpiecza nas przed utratą ciepła, ale nie stanowi zapory przed zewnętrznymi niskimi temperaturami. Z racji swoich dużych zdolności elastycznych jest bardzo wygodna, nie krępuje ruchów, a dzięki temu, że jest cienka i dobrze skrojona idealnie przylega do ciała. Wysoki kołnierz – stójka dobrze dopasowana o regulowanym obwodzie, chroni szyję jednocześnie nie uciskając jej. Zamki błyskawiczne nie znanej mi firmy SBS działają bardzo dobrze, chodzą lekko i nie zacinają się, posiadają wygodne uchwyty do manipulowania suwakami. Taśmy Velcro na patkach regulujących obwody mankietów, to już nowa generacja, gdyż nie „łapią się” do wszystkiego. Obszerne kieszenie mogą pomieścić sporo drobnych przedmiotów. Ich krój powoduje, że nawet nie zapięte posiadają swoją głębokość, dzięki temu komórka w odpiętej kieszeni jest w miarę bezpieczna. Kieszenie wewnętrzne, które są następstwem ich zewnętrznych odpowiedników, mogą nam chronić rzeczy bardziej wartościowe, np. dokumenty, nie są one jednak doszyte do samego dołu, wobec tego noszenie w nich bilonu może okazać się zgubne. Jeśli bluza jest nam niepotrzebna i zwiniętą włożymy do plecaka, to zajmuje bardzo mało miejsca, a przy tym wszystkim jest lekka. Jeśli ktoś zapyta: Czy jest coś co można by w niej poprawić czy zmienić, to powiem: listwa zabezpieczająca główny zamek. Tak została wykończona elastyczną lamówką, że naciągnięcie jej od dołu w formie półokrągłego obszycia powoduje tendencję do podwijania się jej. Dużym atutem bluzy Semeru jest jej wysoki współczynnik jakości do ceny.

Producent: Konimpex-Plus
http://www.feelfree.pl/

Piotr Jasieński, rat. TOPR

GÓRY, nr 12 (175) grudzień 2008

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com