facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-05-05
 

Falvit Everest Expedition w obozie III

Obóz trzeci założyli 29 kwietnia trzej Szerpowie pracujący dla polskiej ekipy.


Obóz trzeci założyli 29 kwietnia trzej Szerpowie pracujący dla polskiej ekipy. Po południu do namiotów dotarli Janusz Adamski, Tomasz Kobielski, Jura Jeremaszek i Bogusław Ogrodnik.

„Według naszego GPS-u jesteśmy dokładnie na wysokości 7150 m. Na platformie mamy ustawione dwa rosyjskie namioty, w których zamierzamy spędzić dwie noce. Liczymy, że jutro dotrą do nas Martyna i Darek, i znowu będziemy w komplecie” — mówi Janusz Adamski, który jako pierwszy z polskiej ekipy dotarł do obozu III.
Organizatorka wyprawy Martyna Wojciechowska w obozie II miała problemy zdrowotne i został z nią Darek Załuski.

Z obozu II do III wyszedł wczoraj również Simone Moro, planujący nową drogę na Lhotse, ale w połowie drogi zrezygnował z wyjścia i zszedł do bazy. „W organizmie czuję jeszcze antybiotyki, którymi leczyłem ząb. Nie jestem jeszcze w takiej formie, w jakiej lubię być, a po drugie — jak nie mam wielkiej frajdy ze wspinania, to rezygnuję. Spokojnie doszedłbym do trójki, ale uznałem, że lepiej odpocząć w bazie. Za dwa dni wrócę do góry” — powiedział włoski wspinacz.

„W obozie II w dzień jest lampa, temperatura dochodzi do 15 st. C (w namiocie 30 st. C), a w nocy spada poniżej minus 20 stopni. Jeszcze większe różnice temperatur panują w obozie III. Takie różnice temperatur mogą dać w kość” — mówi Jura Jermaszek.

2006-05-5

źródło: PZA

(dg)

 

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2020-09-24
GÓRY
 

Polski Złoty Czekan dla Denisa Urubki!

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
Goryonline
 
2020-09-23
GÓRY
 

Złote Czekany 2020 przyznane

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
2020-09-15
GÓRY
 

Nowe, trudne "Czary" w Tatrach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com