facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-03-24
 

FALCON WIND STOPPER - test Marcina Tomaszewskiego

Specjalistyczna kurtka przeciwwietrzna wykonana z materiału Wind Stopper Soft Shell firmy HiMountain.
Opis producenta:
Dwie kieszenie zapinane na zamki wodoodporne poza linią pasa biodrowego plecaka i dodatkowa kieszonka piersiowa zapinana na zamek wodoodporny, dopasowany, ale nie krępujący ruchów krój, kaptur opinany na zamek, otwory wentylacyjne pod pachami zapinane na zamki, dwie obszerne kieszenie siatkowe wewnątrz kurtki.

Opinia:
Kurtkę Falcon zabrałbym na jednodniowy techniczny wspin non stop przy w miarę dobrych warunkach atmosferycznych. Zakładany pod gore-tex nie spełniałby swych funkcji, jednak wielu stosuje taką praktykę (dwie warstwy przeciwwietrzne nie ogrzeją ciała tak jakbyśmy tego chcieli). Doskonale nadaje się na bieliznę z polarteca. Jest lekki i dopasowany, nie krępuje ruchów. Nie posiada właściwości termicznych, więc na dłuższą wspinaczkę lub oczekiwanie na „zimnych” stanowiskach dołożyłbym do niej dodatkową warstwę wierzchnią (np. Primaloft lub sweter puchowy). Jest na tyle dopasowany, że nie wciśniemy pod niego polara (np. Carribou), na wierzch również nie ma to sensu. Do tego typu kurtki dołożyłbym gore-tex tylko w przypadku, gdy nie planowałbym dłuższych postojów, a groziłby większy wiatr lub niespodziewana śnieżyca. Jeśli wybieramy się już w zimniejsze rejony i nie jesteśmy pewni jednodniowego przejścia polecam dorzucić jedną zewnętrzną warstwę termiczną.  

Marcin Tomaszewski

Więcej na: Cztery Żywioły

Marcin "Yeti" Tomaszewski realizuje właśnie projekt 4 Żywioły. Niedawno wrócił z Patagonii, gdzie miał okazję przetestować sprzęt górski pod Fitz Royem. Więcej informacji na temat projektu na stronie www.geronimo.civ.pl oraz na blogu Marcina "Yeti" w naszym serwisie.

 Falcon Wind Stopper
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com