facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-07-09
 

Explore Sweden Monster - Polacy na trzecim miejscu

Cztery i pół doby potrzebował zespół Speleo Salomon Gore-tex na pokonanie najdłuższego, ponad 1060 km rajdu adventure w Europie: Explore Sweden Monster.
Ira Safronowa z Rosji oraz Piotrek Dymus, Piotrek Hercog i Artur Kurek z czasem 110 godzin i 5 minut zajęli trzecie miejsce, ustępując pola tylko miejscowym zespołom Lundhags i FJS.

Zawodnicy zgotowali kibicom dramatyczny finał, gdy na ostatnim podjeździe Piotrek Hercog zerwał łańcuch i zamiast jechać, musiał biec z rowerem pod górę. Emocji nie brakowało także, gdy zespół przechodził przez lodowiec na granicy z Norwegią i w ciągu 15 godzin wyprzedził aż pięć zespołów. Mniej spektakularne okazały się etapy rowerowe, każdy po 270 km, na których zawodnicy kilka razy z wyczerpania i zmęczenia lądowali w rowach oraz monotonne, ponad 10-godzinne żeglowanie w deszczu ostatniej nocy.

Trzecie miejsce zespołu to najlepszy wynik Polaków w historii adventure racing na tak długim rajdzie. Śpiąc jedynie 7 godzin w ciągu niemal pięciu dni i nocy przejechali 770 km na rowerach, przeszli 130 km, przepłynęli 110 km, a na rolkach przejechali prawie 60 km. Mimo że Polacy przekroczyli metę już wczoraj, aż do teraz (czwartek do godz. 18) zespoły z końca stawki jeszcze się ścigają. To okrutne piękno adventure racing...

Więcej zdjęć znajduje się na stronie zespołu  www.speleoteam.pl, a relację na żywo można obejrzeć u organizatorów www.exploresweden.se

Monika Strojny
 fot. Monika Strojny
 fot. Monika Strojny
 fot. Monika Strojny
 fot. Monika Strojny
 fot. Monika Strojny
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com