facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-06-07
 

Europa nieznana - Mołdawia

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza wszystkich Państwa na slajdowisko z cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…”.
Tym razem będziemy mieli przyjemność posłuchać o wyprawie dwójki studentów Adama Jarosza i Adriana Wójciaka do malowniczego i nieco tajemniczego kraju Europy Środkowej - Mołdawii.

"Plan wyprawy powstał rok temu podczas weekendu majowego we Lwowie. Brak czasu spowodował przełożenie wycieczki na plan dalszy. Równo rok później szczęśliwym trafem znaleźliśmy się ponad 900 kilometrów od Krakowa, w stolicy Mołdawii - Kiszyniowie. Szczęśliwym, ponieważ większość z uczestników poprzedniej wyprawy wycofała się. Na ratunek dwóm Adrianom - "podróżnikom" podtrzymującym pomysł wyjazdu przyszli kolejni: Adam, Justyna, Dorota i Michał. Wspólnymi siłami idea podróży na wschód doszła do skutku :)

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od najbogatszego miasta Mołdawii - Kiszyniowa. Stolica, obok znanego na całym świecie wina, jest najbardziej charakterystycznym punktem Mołdawii. Samo miasto nie wzbudza jakichś nadzwyczajnych emocji, natomiast jest ono znakomitym węzłem, łączącym stolicę z największą atrakcją tego kraju - przyrodą, która swym wdziękiem zdobyła nasze serca ;p


O przyrodzie, którą reprezentują wioska Saharna i kompleks historyczno-archeologiczny Stare Orchei, winiarnniach w Cojusnej oraz o podróży powrotnej z przystankiem w Kamieńcu Podolskim opowiemy ze wszystkimi szczegółami na slajdowisku, na które serdecznie zapraszamy."

Team:
Adam Jarosz, student pierwszego roku kierunku Informatyka i Ekonometria na Akademii Górniczo Hutniczej.
Adrian Wójciak student 4 roku kierunku Towaroznawstwa na Uniwersytecie Ekonomicznym i ich przyjaciele.
Łączy ich miasto pochodzenia - Rabka, wspólna pasja - podróźowanie orazi marzenia o coraz bardziej dalekich wyprawach.

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19 we wtorek, 07.06.2011 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie.

Wstęp wolny!

TKN Wagabunda
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com