facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-01-25
 

ETIOPIA - GÓRY SIMEN

"Pod opieką Cesarza"; Trekking górski - 12 dni; Trudności TR 2.

Wyprawa do biblijnego raju, legendarnej Abisynii, Ojczyzny Króla Królów - Negusa Negast - najsłynniejszego cesarza Etiopii i boga Rastafarian - Heile Selassje! W przeważającej części trekking w wysokich i malowniczych górach Simen, a w kulminacyjnym momencie zdobycie najwyższego szczytu Etiopii oraz jednego z najwyższych szczytów całego kontynentu Afrykańskiego – Ras Dashen 4 630 n.p.m. Góry Simen to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na naszej planecie. Góry niepodobne do innych znanych nam z Europy. Zaskakują swoją różnorodnością krajobrazów i potęgą szczytów oraz monstrualnie głęboko wciętych dolin. Oprócz gór zobaczymy również jedne z najbardziej magicznych miejsc Afryki - pałace cesarskie w Gonderze oraz będziemy mieli szansę podglądnąć unikalne gatnki zwierząt występujące tylko w tym miejscu: małpy Dżelady oraz Kozły Abisyńskie.

PROGRAM
Dzień 1 Przylot, transfer do Hotelu, nocleg 3* Dzień 2 Przelot z Addis do Gonderu, krótka wycieczka po mieście, pałace władców, najsłynniejszy malowany kościół, nocleg, 3* Dzień 3 Przejazd do Debarku i tu rozpoczęcie trekkingu w kierunku bazy Sankaber. Do pokonania 16 km. Pierwsze spotkania ze słynnymi dżeladami – czyli pokojowo nastawionymi endemicznymi etiopskimi pawianami zwanymi babunami o krwawiących sercach. Nocleg w Sankaber 2 lub 3* Dzień 4 Od rana wyruszamy dalej, do pokonania odcinek Sankaber-Geech. Około 10 km, trekking 5-6 godzin, w trakcie mijamy wiele punktów widokowych. Nocleg w Geech. Dzień 5 Długi i męczący dzień, do pokonania 20 km, na odcinku Geech – Chenek, marsz około 9 godzin w kierunku Emetgogo, który jest jednym z najpiękniejszych punktów widokowych i stanowi żelazny punkt trekkingu. Obok – kolejne wspaniałe miejsce – Saha i następnie Kurbet Metaya. Nocleg w Cheneck. Dzień 6 Zbliżamy się do szczytu, trasa do pokonania: Chenek – Mount Bwahit. Do przejścia 7 km. Jesteśmy w najwyższym dotychczas punkcie na wysokości 4 430 m npm. Szukamy kozłów abisyńskich (Walia Ibex – endemicznych kozłów górskich o charakterystycznych zagiętych ogromnych rogach – występujących tylko w Etiopii). Na noc wracamy do Chenek. Dzień 7 Do pokonania długi odcinek – 22 km. Czas trekking 8-10 godzin. Kierujemy sie na Ambikwa i zbliżamy do szczytu i celu wyprawy – do szczytu Ras Dashen! Nocleg w Ambikwa. Dzień 8 Dzień, w którym zdobywamy szczyt. Trekking ok. 12 godzin. Zaczynamy o świcie. Osiągamy szczyt po 5-6 godzinach. Satysfakcja, zdjęcia, radość, wypoczynek i nocleg na szczycie. Dzień 9 Leniwie wracamy do Cheneck. Wypoczynek. Nocleg. Dzień 10 Z Cheneck wracamy do Debarku, gdzie oczekują samochody. Przejazd do hotelu, wypoczynek, nocleg w Debarku. Dzień 11 Przejazd z Debarku do Gonderu. Nocleg. Dzień 12 Przelot z Gonderu do Addis i albo tego samego dnia w nocy wylot do Europy albo nocleg i wylot następnego dnia rano.(Samolot potwierdzimy po zgromadzeniu grupy na konkretny termin)

Cena zawiera:
Opiekę polskiego pilota z adekwatnym doświadczeniem w prowadzeniu trekkingów
Wszystkie transfery oraz sprzęt do biwakowania (muły, kucharza z całym niezbędnym wyposażeniem polowej kuchni i inne)
Przejazdy samochodami lub busem do / z Simen
Przeloty wewnętrzne: Addis Ababa- Gondar, Gondar - Addis Ababa Zakwaterowanie 3 lub 4* oraz biwaki (namioty). 3 posiłki dziennie, 2 napoje dziennie, 2 butelki wody dziennie Koszty przewodnika oraz skautów (strażników) w Siemien

Cena nie zawiera:
Przelotu W-wa – Addis – W-wa,
Wizy po wylądowaniu (20$)
Wydatków własnych, dodatkowych napoi i wszelkich dodatkowych usług oraz ZWYCZAJOWYCH NAPIWKÓW. Oraz BARDZO WAŻNE – opłaty za fotografowanie/filmowanie. W zależności od „apetytu” fotografa kwota może być niewielka lub znaczna. Przeciętnie w Etiopii za zdjęcie – na które powinna wyrazić zgodę osoba fotografowana – płaci się kilka birrów (1 birr = ok. 30 groszy. Przeciętna ilość wykonanych płatnych zdjęć 200-300. NALEŻY KONIECZNIE ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFO DOT. WYJAZDU (ZAŁĄCZNIK) WARTO ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFO DOT. PODRÓŻOWANIA SAMODZIELNIE ALBO Z BIUREM (ZAŁĄCZNIK)

Jeśli zainteresowała Cię ta wyprawa lub trekking i chciałbyś mieć pewność, że będzie dla Ciebie miejsce w wybranym terminie wpisz w okienku i prześlij do nas Twój adres email. Taka rezerwacja nie jest dla Ciebie zobowiązaniem ale formą zapytania o dostępność miejsc. Na Twoją korespondencję odpowiemy w ciągu 3 dni roboczych i potwierdzimy dotępność miejsc oraz prześlemy informację jak dokonać właściwej rezerwacji. Pamiętaj o wpisaniu Twojego e-maila w okienku! Inaczej nie będziemy mogli odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Exploruj.pl - Jarosław Figiel ul. Brzozowa 33 34-500 Zakopane Tel. +48 793 333 267 e-mail: biuro@exploruj.pl

http://www.exploruj.pl/60.html
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com