facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-10-12
 

Ekologiczna kurtka puchowa Columbii

Jedną z nowości, jaką przygotowała marka Columbia na tegoroczną jesień i zimę jest rewolucyjna kurtka Columbia OutDry Extreme ECO, którą wprowadzono na rynek wraz z kolekcją wiosna-lato 2017, natomiast teraz została zaprezentowana w wersji zimowej. Zastosowane w niej wypełnienie z puchu spełnia wszystkie standardy kontroli i jest uzyskane zgodnie z normami etycznymi.

Podobnie jak w przypadku wiosennej kurtki, nowa wersja wykorzystuje przełomowe rozwiązanie przyjazne dla środowiska: jest to pierwsza nieprzemakalna, oddychająca kurtka wyprodukowana bez perfluorowęglowodorów (PFC- sztucznie wytworzonych substancji organicznych).


 

Używanie PFC w ubraniach przeciwdeszczowych ma długą historię. Standardowa kurtka przeciwdeszczowa, zbudowana z trzech warstw, zabezpieczona jest przed nasiąkaniem wodą, poprzez dodanie do warstwy zewnętrznęj materiału związku chemicznego PFC, który nie ulega biodegradacji. Z tego powodu PFC stanowi zagrożenie dla środowiska naturalnego, ponieważ nie rozkłada się i na stałe pozostaje w przyrodzie, odkładając się w organizmach roślinnych, zwierzęcych i ludzkich. Nowatorska formuła OutDry Extreme ECO, dzięki umieszczeniu membrany na zewnątrz kurtki, eliminuje całkowicie zewnętrzną warstwę materiału wraz z zawartymi w niej cząstkami PFC. Ta unikatowa konstrukcja jest rezultatem wielu lat badań w siedzibie firmy Columbia Sportswear w Portland w stanie Oregon. Materiał jest wytrzymały i odporny na czynniki pogodowe, nawet te ekstremalne. Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu puchu i technologii Heat Seal™ Thermal Bonding kurtka zapewnia wysoki komfort termiczny. Kurtka została wykonana w 100% z materiałów z odzysku, bez użycia barwników i jest najbardziej przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem dla miłośników przyrody (w fazie produkcji nie używano w sposób celowy PFC, jednakże produkt może zawierać śladowe ilości tej substancji). Każda kurtka jest wykonana z tworzywa sztucznego pozyskanego z recyklingu 21 butelek. Dzięki rezygnacji z barwienia kurtki, w trakcie jej produkcji zaoszczędzono około 52 litrów wody.

 

Kurtka zimowa Columbia OutDry Extreme ECO występuje w dwóch modelach – ocieplanym puchem naturalnym oraz ociepliną syntetyczną pochodzącą z recyklingu. Obie dostępne są w męskiej i damskiej wersji w cenie 1249,99 PLN i 999,99 PLN w zależności od modelu, w autoryzowanych sklepach stacjonarnych na terenie całego kraju oraz w sklepach internetowych.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-17
SPRZĘT
 

Fascynujący świat skitouringu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-02
SPRZĘT
 

Supercomp Trail – nowa propozycja New Balance

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com