facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-09-03
 

Edyta Ropek trzecia w Pucharze Świata 2010!

Zawodniczka Alpinus Azoty Tarnów Team wróciła z Korei z pewnym trzecim miejscem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2010 we wspinaczce sportowej! W rozegranej w mieście Chuncheon szóstej edycji pucharu zajęła piąte miejsce.
Była to przedostatnia edycja tegorocznego pucharu, jednak już teraz znamy pierwszą trójkę najlepszych w tym sezonie zawodniczek w konkurencji wspinaczki na czas. Wspierana przez marki Five Ten i Petzl Edyta Ropek znalazła się w tym gronie i wszystko wskazuje na to, że uplasuje się na trzeciej pozycji. Po sześciu edycjach Edyta ma na swoim koncie 371 punktów, przed nią są Rosjanki Ksenia Aleksiewa – 395 punktów i Julia Lewoczkina – 461 punktów. Na czwartym miejscu plasuje się Chinka Cuilian He z 258 punktami na swoim koncie, jednak nie ma szans na poprawienie wyniku. 
 
Puchar z pewnością trafi do Juli Lewoczkiny, której ilość punktów gwarantuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Istnieją jeszcze teoretycznie szanse na poprawienie wyniku reprezentantki Polski i awans na drugą pozycję. Ostateczny wynik poznamy podczas październikowej finałowej edycji w chińskim Huaiji.
 
Do obliczenia klasyfikacji generalnej brane są pod uwagę punkty za najlepsze sześć z siedmiu edycji PŚ 2010. Tak więc ostateczne rozstrzygnięcie zależy od lokat Kseni i Edyty podczas finału, przy czym Ksenia ma dużo większe szanse na drugie miejsce.
 
Zawody w Korei były bardzo trudne dla zawodniczki MKS Tarnovia. Edyta tydzień wcześniej startowała w chińskim Xining, gdzie niestety zaraz po starcie trafiła do szpitala z powodu silnego zatrucia. W Chuncheon startowała osłabiona, co resztą było widać po czasach eliminacji. Mimo że w Chinach ustanowiła nowy rekord Polski na dystansie 15 metrów (10,27 sekundy), nie udało się jej w pełni zregenerować po chorobie i w eliminacjach osiągnęła słabsze czasy: 12,05 i 11,44 sekundy, co dało jej dopiero piątą pozycję w tych zawodach.
 
W Korei zwyciężyła Chinka Cuilian He, druga była Ksenia Aleksiewa z Rosji, trzecie miejsce przypadło Chince Xuhua Pan. W zmaganiach mężczyzn zwyciężył Chińczyk Qxin Zhong przed Rosjaninem Jewgienim Wajczekowskim i Czechem Liborem Hrozą. Zmagania odbyły się na 15 metrowej IFSC Speed Record Wall w imponującej wielkości kompleksie sportowym, gdzie znajdowały się również ściany do konkurencji buldering i prowadzenie. Puchar w Korei był częścią większej imprezy - World Leisure Games.
 
Wyniki PŚ w Chuncheon:
 
Kobiety: www.ifsc-climbing.org
Mężczyźni: www.ifsc-climbing.org
 
Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2010:

Kobiety: www.ifsc-climbing.org
Mężczyźni: www.ifsc-climbing.org

 Edyta na starcie podczas Pucharu Świata w Chuncheon, fot. A. Kamiński
 Edyta Ropek i Julia Lewoczkina podczas eliminacji, fot. A. Kamiński
 mponującej wielkości ściany wspinaczkowe w Chuncheon, fot. A. Kamiński
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com