facebook

nowy numer GÓR

szukaj

Nasz kanał RSS

Edyta Ropek druga w Pucharze Świata we wspinaczce na czas! Nowy rekord Polski Marcina Dzieńskiego.

Znakomity występ reprezentantki Polski, która w finałach pokonała aktualną rekordzistkę świata, Julię Kaplinę. 0,02 s zabrakło Marcinowi Dzieńskiemu do strefy medalowej.

Rosjanka ustanowiła nowy rekord podczas kwalifikacji (wynik 7,56), ale to Polka okazała się lepsza w finałach. Edyta uległa jedynie Marii Krasawinie w ostatnim biegu. Gratulujemy Edycie tak udanego startu!

Dodajmy jeszcze, że w biegach finałowych brały także udział jeszcze cztery nasze reprezentantki: Anna Brożek, Klaudia Buczek, Patrycja Chudziak i Aleksandra Rudzińska.

Wśród panów najlepsze, piąte miejsce wywalczył Marcin Dzieński, który pechowo spotkał się już w pierwszym biegu ze swoim rodakiem, Jędrzejem Komosińskim. Marcinowi zabrakło 0,02 s do strefy medalowej, ale za to ustanowił nowy rekord Polski, który wynosi 6,027 s! Gratulujemy!

Jeżeli jeszcze nie widzieliście, zobaczcie koniecznie fantastyczny bieg Edyty, w którym pokonała Julię Kaplinę: