szukaj

Nasz kanał RSS
2009-07-03

Edyta Ropek czwarta na Mistrzostwach Świata w Xining

Edyta zajęła czwartą pozycję w biegu na 10 metrów. Najlepiej wśród panów zaprezentował się Jędrzej Komosiński.
1 lipca na Mistrzostwach Świata w chińskim Xining odbył się finał na dystansie 10 metrów. Edyta Ropek zajęła dobrą czwartą pozycję, ale nasza reprezentantka ostatnie 8 miesięcy poświęciła na treningi na dystansie 15 metrów, także liczymy na to, że poprawi jeszcze swoje środowe osiągnięcie. Całe podium obsadziły Chinki w następującej kolejności: He Cuilian, He Cuifang, Li Chunhua.
Wśród naszych zawodników najlepiej zaprezentował się Jędrzej Komosiński, który jako jedyny przebrnął przez eliminacje i zajął ostatecznie 12 miejsce. Tomek Oleksy i Łukasz Świrk byli odpowiednio 19 i 20. Zawody wygrał reprezentant gospodarzy Zhong Qixin. Podium uzupełnili Kazach Alexandr Nigmatulin oraz Rosjanin Ivan Novikov.

Na sobotę i niedzielę zaplanowano biegi na 15 metrów i mamy nadzieję, że to nasi zawodnicy przełamią dominację gospodarzy.