szukaj

Nasz kanał RSS
2009-05-11

Edyta i Jakub Mistrzami Polski 2009

W Tarnowie, 9 maja rozegrane zostały Mistrzostwa Polski 2009 we wspinaczce sportowej w konkurencji wspinaczki na czas. W tegorocznej rywalizacji mistrzowskiej zwyciężyli Jakub Pociecha z MKS PM Tarnów i Edyta Ropek z MKS Tarnovia.
W przepięknej scenerii tarnowskiej starówki wspinacze rywalizowali na dwunastometrowej, przenośnej ściance wspinaczkowej. Ułożone drogi były bardzo łatwe, dzięki czemu wyścigi zawodników stały się niezmiernie widowiskowe. Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać wyczyny wspinaczy, z których najszybsi mężczyźni pokonywali drogi w czasie 5,60 sekundy, najszybsza zawodniczka wspięła się na tę wysokość w 8,28 sekundy.

W zmaganiach kobiet zwyciężyła Edyta Ropek przed klubową koleżanką Klaudią Buczek i reprezentantką Skarpy Lublin Pauliną Guz. Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Jakub Pociecha z MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Na drugiej pozycji uplasował się zawodnik MKS Tarnovia Maciej Kalita. Trzecie miejsce wywalczył Jędrzej Komosiński z KU AZS PWSZ Tarnów.

Oficjalne wyniki zawodów

Mistrzowie Polski 2009: Jakub Pociecha i Edyta Ropek
 Podium mężczyzn MP 2009: 2-Maciej Kalita, 1-Jakub Pociecha, 3-Jędrzej Komosiński
 Podium kobiet MP 2009: 2-Klaudia Buczek, 1-Edyta Ropek, 3-Paulina Guz