facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-01-09
 

Echa IV Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich (16-18 stycznia, Warszawa)

W dniach 16–18 stycznia w Kinotece odbędzie się powtórka najciekawszych filmów z cieszącego się dużym zainteresowaniem widzów IV Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich.


Bardzo duże zainteresowanie widowni ostatnim przeglądem filmów górskich skłoniło organizatorów do zorganizowania powtórki najciekawszych produkcji. Będzie więc można zobaczyć ponownie pełny cykl Polskie Himalaje, z niezwykłym rozmachem jak na polskie warunki zrealizowany dokument o historii polskiego himalaizmu. Polecamy też dwa inne polskie filmy górskie, które w ostatnim roku zdobyły już prestiżowe nagrody: „Pustelnicy w górach” Mirka Dembińskiego i „Annapurna na lekko” Darka Załuskiego. Z zagranicznych produkcji zwracamy przede wszystkim uwagę na „Zew ciszy”, film z udziałem Joe Simpsona (bohatera „Czekając na Joe”), w którym przedstawiona zostaje głośna tragedia, jaka rozegrała się na północnej ścianie Eigeru w latach trzydziestych XX wieku. Miłośnicy finezji realizatorskiej z pewnością będą mogli delektować się obrazem „Psyche”, tryptykiem przedstawiającym angielskich mistrzów skalnej wspinaczki, ukazanych z błyskotliwym angielskim humorem. Nie wypada też nie wspomnieć filmu „King Lines”, w którym możemy poznać górską drogę (i niesłychane wyczyny) bodaj najlepszego wspinacza skalnego współczesnej doby — Chrisa Sharmy. W repertuarze nie zabrakło też wspaniałych filmów przyrodniczo-kulturowych („High Tatras”), wspomnieniowych („Długosz”) czy podróżniczych („W drodze”, „China Climb”). Warto więc wybrać się do Kinoteki, by obejrzeć te filmy, bo w wielu przypadkach będzie to zapewne jedyna okazja do podziwiania tych obrazów w kinowych warunkach.

Sprzedaż biletów rusza od 6 stycznia od godziny 17.00, można też rezerwować bilety, do wykupienia najpóźniej na godzinę przed seansem. Tym razem seanse odbywają się w sali nr 4 na parterze (nieco mniejszej od poprzedniej), ale za to z lepszym układem widowni. Tym razem, niestety, nie ma karnetów ani biletów grupowych.

Bliższe i aktualne informacje na stronie przeglądu:
www.przeglad.turnia.pl

Kontakt:
Roman Gołędowski, tel. 022 641 22 49, 602 765 577,
e-mail: goledowski@poczta.onet.pl.

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com