facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-03-19
 

E – jak energia

Energię możemy zapewnić spożywając szybkie przekąski - batony energetyczne...

Kto nie idzie do przodu – ten się cofa. O tej zasadzie wiedzą bardzo dobrze wszyscy najlepsi sportowcy. Aby jednak dokonywać systematycznych postępów - musimy wystawiać swój organizm na coraz cięższe próby. Skąd wziąć na to wszystko siły?

Na siłowni - czasem chodzi o te ostatnie kilka serii, podczas maratonu - kilkadziesiąt metrów do mety. Jak zagwarantować sobie to, że baterie naszego organizmu nie wyczerpią się w decydującym momencie? Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań stosowanych, gdy nie możemy sobie pozwolić na zasilenie swego ciała bogatym w węglowodany posiłkiem, jest spożywanie szybkich przekąsek - batonów energetycznych.
Na polskim rynku już od kilku lat możemy wprost mówić o klęsce urodzaju w tym segmencie. Wybór jest tak ogromny, iż nowicjuszowi może być ciężko się w tym wszystkim odnaleźć. Jak postawić na ten najlepszy produkt?

O ile smak jest oczywiście kwestią gustu, a cena batonów kształtuje się na podobnym poziomie – średnio 5/6 zł za sztukę, głównym czynnikiem decydującym o wyborze jest z pewnością ich skład. Jeśli trenujemy na siłowni, możemy zdecydować się na baton o zbliżonej zawartości protein i węglowodanów np. Recovery Pro firmy Isostar, a jeżeli uprawiamy sporty wytrzymałościowe wybierzmy węglowodanowy baton energetyczny – np. Power Bike (Nutrend) lub Powerbread (Ekoprodukt). Ten drugi stanowi ciekawą alternatywę dla sportowców dbających o to, co jedzą. Baton energetyczny Powerbread – złożony z ziaren, bakalii i różnego rodzaju płatków – jako jedyny wytwarzany jest całkowicie z ekologicznych składników. Ten energetyczny baton został przetestowany przez zawodników z Polskiej Kadry Narciarskiej i włączony oficjalnie do ich diety. Jak widać naprawdę mamy z czego wybierać i jedyne co nam pozostaje, to zamienić całą pozyskaną energię na jedną, ale jakże ważną rzecz - Sukces!Powerbread
Jest to pierwszy, w pełni naturalny, ekologiczny baton energetyczny. W przeciwieństwie do większości batonów dostępnych na rynku, Powerbread może szczycić się swoim składem. Został precyzyjnie skomponowany tak, by dostosować właściwości użytych składników do metabolizmu człowieka i dostarczyć sportowcom wartościowej energii.

Skład
W skład batonu wchodzą: melasa*, płatki kukurydziane*, płatki owsiane*, płatki jęczmienne*, morele suszone*, rodzynki*, jabłko suszone*, płatki pszenne*, olej kokosowy*, mąka pszenna
razowa*, ekspandowane ziarno amarantusa*, sezam*, siemię lniane*, wiórki kokosowe*, wodorowęglan amonu (środek spulchniający)**.

*produkt rolnictwa ekologicznego
**wodorowęglan amonu podany jako składnik Powerbreadu jest substancja spulchniającą dopuszczoną do użytku w produktach ekologicznych. Substancja ta utlenia się w procesie pieczenia (zmienia się w H2O, CO2, NH3,) i całkowicie ulatnia się z produktu.

2008-03-19

(kg)
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com