facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Dziewczynki szaleją

Zdecydowanie młode pokolenie zawodniczek przygotowuje się do zmiany warty:-) Oprócz niesamowicie silnej Ashimy Shiraishi również jej koleżanki nie odpuszczają.


Angie Scarth-Johnson 

 


10-letnia Angie Scarth-Johnson właśnie zaliczyła niezwykle udane sześć tygodni w Hiszpanii. W tym czasie pokonała aż 9 dróg z przedziału 8a/8b+. Najmocniejszym przejściem Australijki była droga Welcome to Tijuana podejrzewana o trudności 8c. Jednak okazało się, że Angie pokonała łatwiejszy o pół stopnia wariant tej linii, co i tak jest rekordem wśród tak młodych wspinaczek. Oprócz tego wciągnęła również La Bombi 8b, dwie 8a+: Esau Directa i Le Brantolin oraz pięć ósemek a.

 

Angie (a w zasadzie jej rodzice którzy co ciekawe nie wspinają się) już planuje kolejny trip do Europy. Oprócz Hiszpanii, chce odwiedzić również Francję i Niemcy.

 

 

Maria Benach (fot. R. Benach)


 

Jej nieco starsza (o 2 lata) koleżanka Maria Benach (której rodzice również się nie wspinają:-) zaliczyła z kolei rekordowy on-sight na drodze 29 o trudnościach 7c+ w Olianie. Hiszpanka rozpoczęła przygodę ze wspinaniem w wieku sześciu lat i już kilka lat później stawała na podium w zawodach dla dzieciaków. Teraz ma w planie pociągnięcie pierwszej 8a z liną oraz więcej bulderingu, który uwielbia:-)

 

źródło: 8a.nu, desnivel.com

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-04-15
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com