facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-10-14
 

Duże inwestycje to nie jedyny warunek sukcesu firmy

Rosnąca popularność branży outdoor powoduje, że producenci odzieży i sprzętu turystycznego notują ciągły wzrost obrotów.

Rosnąca popularność branży outdoor powoduje, że producenci odzieży i sprzętu turystycznego notują ciągły wzrost obrotów. Każdego roku zwiększa się liczba sklepów, inwestycji i sprzedanych produktów. Przykładem dynamicznego rozwoju firmy z tej branży jest BERGSON.

25 własnych sklepów, planowane na jesień otwarcie kolejnych czterech, inwestycje w technologie, utrzymujący się wzrost sprzedaży (30 procent w stosunku do roku poprzedniego), wzrost zatrudnienia, siedmiu dystrybutorów na Ukrainie, w Rosji, w Turcji i w Holandii, sponsoring licznych alpinistycznych wypraw, czołowe miejsce wśród producentów odzieży i sprzętu outdoor. Z czego wynika wciąż rosnący wzrost obrotów BERGSON i coraz większa rozpoznawalność marki?


Fot. Bergson

 
Popularny outdoor
Zachodnie firmy outdoorowe pojawiają się na polskim rynku okazjonalnie, wobec czego nie stanowią dużej konkurencji dla rodzimych producentów. Zmieniające się ponadto trendy powodują, że coraz więcej klientów chce kupować produkty markowe, specjalnie stworzone na potrzeby danego sportu czy formy rekreacji.
- Zainteresowanie odzieżą i sprzętem sportowym wciąż rośnie, a co się z tym wiąże, sposób patrzenia klientów na producentów wyposażenia outdoor jest coraz bardziej przyjazny. Klienci akceptują i chcą kupować odzież oraz sprzęt sportowy. Wzrost popularności wiąże się z kolei ze wzrostem obrotów – informuje Marcin Misiejuk, produkt manager w firmie BERGSON.
Polacy coraz częściej decydują się zainwestować w dobry sprzęt. Wzrasta ponadto świadomość, iż dzięki dobrej jakości materiałów, będziemy dłużej korzystać z zakupionej odzieży. Dotychczasowe tempo wzrostu obrotów BERGSON świadczy o stałym, rosnącym zainteresowaniu tą branżą. - Wysoka jakość odzieży i sprzętu w stosunku do relatywnie niskiej ceny, przyciąga do nas klientów – twierdzi Marcin Misiejuk. - Sytuacja taka ma z pewnością duży związek z popularnością całego rynku outdoorowego. Zauważa się bowiem wzrost zainteresowania tą branżą nie tylko w Polsce – dodaje.


Fot. Wojciech Trzcionka

 
Dobre i solidne podstawy
Firma powstała w 2002 roku i od tego czasu systematycznie się rozwija, zyskując coraz silniejszą pozycję na rynku. Od 2006 roku BERGSON rozpoczął prace nad rozwojem własnej sieci sprzedaży. Początkowo posiadał tylko 2 sklepy – pierwszy w centrum handlowym na wrocławskich Bielanach oraz drugi, powstały na początku 2006 roku w Łodzi. Od tego momentu nastąpił dynamiczny rozwój, który doprowadził do osiągnięcia przychodów w wysokości 20 mln złotych. - Każdego roku firma BERGSON inwestuje około 3-4 milionów złotych w rozwój swojej sieci sprzedaży. Stale wzrasta liczba sklepów, by produkty były łatwo dostępne. To z pewnością wzmacnia popularność marki – tłumaczy Paweł Łakomy, dyrektor handlowy BERGSON. - Dziś na terenie całego kraju działa 13 sklepów firmowych oraz 11 stoisk firmowych.
Odzież i sprzęt BERGSON to artykuły porównywane do oferty innych popularnych producentów odzieży outdoor, którzy skupiają się dziś często tylko na konfekcji wyprawowej, wyczynowej i sprzęcie wspinaczkowym. Firma kieruje swą ofertę również do amatorów, którzy korzystają z takiej odzieży na co dzień. Asortyment BERGSON (oceniany jako półka średnio-wyższa) jakością produktów oraz technologiami przewyższa jednocześnie nowe, tańsze marki, skierowane do klienta masowego.
 
Producenci sprzętu i odzieży sportowej nie mogą narzekać. Potrzeby konsumentów są różne i z pewnością łatwo jest znaleźć dziś swoją grupę klientów. Dlatego między innymi oferta wyposażenia outdoor coraz bardziej się segmentuje.

2008-10-14

(kg)
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com