facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-03-30
 

Dr. Bacty w Polsce - najlepsze ręczniki szybkoschnące

Przyzwyczailiśmy się już w turystyce do pomniejszania wagi wszystkiego, co tylko można pomniejszyć. Ultralekkie kurki, śpiwory, namioty, maszynki. Nie dziwi też miniaturyzacja w środkach higieny osobistej.
Ręczniki szybkoschnące są już znane i dostępne od jakiegoś czasu na naszym rynku, ale dopiero od tego roku można dostać ręczniki lidera w tej branży z koreańskiej fabryki NASCHEM. W Polsce będą dostępne pod marką Dr. Bacty, co jednocześnie oznacza sposób wykończenia dzianiny ograniczający rozwój bakerii, wirusów, grzybów etc., jednym słowem nieprzyjemny zapach.W zgodzie ze środowiskiem

Jako jedyne na rynku produkty te mogą poszczycić się certyfikatem Oco-TEX niemieckiego instytutu certyfikacji. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

Cała prawda o mikrowłóknach

Ultramikrowłókno to nowoczesna przędza o średnicy 100 razy mniejszej od ludzkiego włosa. Dzięki swojej porowatej strukturze jest w stanie wchłonąć 7 RAZY więcej wody niż samo waży lub też 3 RAZY więcej wody niż materiał o tej samej powierzchni wykonany z bawełny.

Bawełna - niezła ale...

Zwykłe włókno bawełny wchłania jedynie tyle wody, ile jest w stanie przylgnąć do jego powierzchni. Dlatego część cząsteczek wody czy kurzu pozostaje na czyszczonej powierzchni.Mikrowłókno - dobre, ale nie najlepsze...
Mikrowłókno jest cieńsze od bawełny, dzięki temu dzianiny z niego wykonane mają większą powierzchnię i więcej wody do nich przylega. Jednak jest pewien kres "pocieniania" włókien poliestrowych, choćby w trosce o ich wytrzymałość.Ultramikrowłókno - doskonałe!

Dlatego stworzono ultra-mikrowłókno, które dzięki swojej rozdzielonej powierzchni jest w stanie wchłonąć 7 RAZY więcej wody niż samo waży lub też 3 RAZY więcej wody niż materiał o tej samej powierzchni wykonany z bawełny. Połączenie dwóch rodzajów przędzy poliestrowej i poliamidowej (pochodnej Nylonu) pozwala skonstruować włókno cieńsze od ludzkiego włosa, które może być tkane na wiele różnych sposobów i pozwala uzyskać dzianiny o różnych właściwościach z możliwością zastosowania w tysiącach produktów. (Więcej >>>) Najważniejsze są testy.

Jak to w sprzęcie. Nie wierz pustym obietnicom. Proces, który nazywamy Dr. Bacty Protection, polega na zastosowaniu organicznych i nieorganicznych antybakteryjnych składników użytych w surowcu, zapewniających, że antybakteryjne wykończenie zostanie "wbudowane" w materiał, a nie znajdzie się tylko na jego powierzchni i ulegnie spraniu po kilkunastu razach. Nasze ręczniki spełniają standardy Międzynarodowego Instytutu Eco-Tex dla 5 różnych kultur bakterii:
Escherichia coli (E. coli)
Salmonella typhimurium
Candida albicans
Staphylococcus aureus
Klebsiella pneumoniae
Ręczniki zostały poddane testowi na rozwój ww. kultur bakterii i oczywiście podobnie inne rodzaje bakterii mają mniejsze szanse na rozwój i przeżycie na ich powierzchni, zmniejszając tym samym szansę na ew. zarażenia lub zakażenia. Zobacz testy>>>

Przyjazna cena

Ręczniki są dostępne w wielu kolorach, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie oraz o różnych fakturach: zamsz- gładki i najlżejszy, frote-grubszy, terry- pętelkowy.
Rozmiary nie odbiegają od najczęściej stosowanych:
M - 40 x 90, sugerowana cena 39,00 zł
L - 60 x 120, sugerowana cena 59,00 zł
XL - 63,5 x 150, sugerowana cena 79,00 zł
Najmniejszy ręcznik ma postać breloczka i wymiary 40 x 40 cm. Kosztuje 19 zł.Wszystkie pakowane w małe woreczki z poliestrowej siatki.

Przedstawicielem producenta, importerem i dystrybutorem jest firma RedBird

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com