facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-01-03
 

Decyzje dotyczące COS PZA „Betlejemka”

Na ostatnim posiedzeniu Zarządu PZA została jednogłośnie podjęta decyzja o zmianie sposobu funkcjonowania „Betlejemki”.

 
Na ostatnim posiedzeniu Zarządu PZA została jednogłośnie podjęta decyzja o zmianie sposobu funkcjonowania „Betlejemki”. Zlikwidowane zostało stanowisko „Kierownika COS” łączące w sobie funkcje szefa obiektu i szefa wyszkolenia.
 
Zamiast tego, Zarząd PZA planuje zatrudnić na warunkach kontraktowych i na określony okres wyłącznie „kierownika obiektu”.
 
Kierownik ten będzie wyłoniony w otwartym konkursie ofert, a warunki konkursu oraz szczegóły kontraktu opracuje zespół roboczy.
 
Szef wyszkolenia będzie w przyszłości powoływany każdorazowo przez Komisję Szkolenia PZA na potrzeby danego kursu.
 
Zmiany te wynikają z dążenia Zarządu PZA do tego, aby kierownicze stanowiska w Związku były wyłaniane w drodze konkursu, a ich piastowanie było związane z akceptacją okresowego kontraktu menedżerskiego, tak jak miało to miejsce w przypadku Sekretarza Generalnego.
 
Ponadto, Zarząd podejmuje też działania zmierzające do redukcji kosztów bazy tatrzańskiej i jej lepszej organizacji.
 
W wyniku podjętych decyzji, zarząd postanowił wypowiedzieć obecną umowę o pracę dotychczasowemu kierownikowi COS Bogumiłowi Słamie, w terminie do 30 kwietnia 2006.
 
Jest oczywiste, że jeżeli kol. Bogumił Słama zaakceptuje warunki nowego kontraktu będzie mógł wziąć udział w konkursie na stanowisko kierownika obiektu.
 
Tymczasem, wpływają do nas protesty, w których jego sygnatariusze domagają się przywrócenia kol. B. Słamy na jego stanowisko i wyrażają „głębokie zaniepokojenie” jego zwolnieniem. Powołując się na „braterstwo liny” i rzekome „deprecjonowanie doświadczeń” kol. Słamy, domagają się odwołania decyzji Zarządu.
 
Mamy chyba do czynienia z poważnym nieporozumieniem.
 
Zarząd PZA stara się usprawnić i ekonomicznie polepszyć sytuację bazy tatrzańskiej, co ma służyć interesom wspinaczy, którzy z niej korzystają. Stara się pominąć w tym zakresie kwestie posad i ludzi, którzy je zajmują, bo wówczas z merytorycznej, dyskusja zamieni się w personalną.
 
Najpierw usiłujemy wypracować system, a dopiero potem będziemy dobierać do niego ludzi i to w taki sposób, aby nie służyło to jednostkom, ale wszystkim członkom PZA, wobec których także obowiązuje nas zasada „braterstwa liny”.
 
Ponadto, w żadnej mierze zmiana zasad funkcjonowania „Betlejemki” nie stanowi „deprecjonowania” niczyich doświadczeń, a jedynie krok w kierunku innej, mamy nadzieję że lepszej, organizacji.

Z taternickim pozdrowieniem,
 
Jerzy Natkański
Sekretarz Generalny PZA

Źrodło:PZA

2006-01-03

(dg)

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com