facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-09-08
 

Decathlon uruchamia Ruch Obrońców Gór

Morskie Oko, Tarnica, Śnieżka – większość z nas odwiedziła te miejsca lub przynajmniej zna je ze słyszenia. Niestety, wraz z ich rosnącą popularnością coraz częściej pojawiają się w nich śmieci. To dlatego producent sprzętu sportowego i sieć sklepów Decathlon, od lat zachęcająca Polaków do eksplorowania górskich szlaków i doceniania majestatu gór, postanowiła zająć się tym problemem. Marka powołała właśnie do życia Ruch Obrońców Gór, czyli społeczność, dla której ważna jest troska o przyrodę. Pierwszą akcją w ramach ruchu będzie sprzątanie górskich tras. Ruszyło głosowanie, w którym wybrane zostaną szlaki do posprzątania. Do akcji może przyłączyć się każdy miłośnik turystyki.

Fot. materiały prasowe Decathlon

 

19 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sprzątania Środowiska. W tym roku marka Decathlon także postanowiła przyłączyć się do tej ważnej akcji. W niedzielę niehandlową, 20 września, pasjonaci gór pracujący w Decathlonie, klienci sklepów oraz zaproszeni do współpracy ambasadorzy wyruszą na polskie szlaki, by pomóc w ich porządkowaniu – wszystko pod sztandarem Ruchu Obrońców Gór. Kim są Obrońcy Gór? To miłośnicy gór pracujący w Decathlon w całej Polsce oraz wszyscy ci, którzy kochają góry i chcą je chronić.

 

Na stronie https://obroncygor.decathlon.pl/ ruszyło głosowanie, w którym miłośnicy gór mogą wybrać szlaki do posprzątania. W sumie pracownicy Decathlon wraz z innymi chętnymi posprzątają pięć z nich. Swoje głosy można oddawać do 14 września. Do akcji może przyłączyć się każdy – zarówno bezpośrednio, udając się na sprzątanie szlaku (wybranego przez siebie lub wskazanego na stronie przez organizatorów), jak i pośrednio – udostępniając manifest dotyczący sprzątania gór i odpowiedzialnego zachowania na szlakach, który zostanie opublikowany na stronie projektu.

 

Dodatkowo, w sklepach Decathlon będzie można odebrać darmowy pakiet – worki i rękawiczki przydatnie podczas sprzątania świata oraz instrukcję z informacją, gdzie bezpłatnie pozostawiać śmieci zebrane w górach i lasach. Pracownicy Decathlonu, którzy nie mogą się wybrać w góry, w weekend 18-20 września będą sprzątać wokół sklepów Decathlon.Źródło: informacja prasowa Decathlon

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-02-03
BIZNES
 

Czy bielizna termoaktywna chroni przed zimnem?

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-02
BIZNES
 

Nowa kolekcja polskich nart MAJESTY 2023

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
BIZNES
 

Prezent dla aktywnego turysty do 200 zł

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com