facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-11-30
 

David Lama samotnie na Lunag Ri (6895 m n.p.m.)

23 października 2018r. 28-letni David Lama dokonał niebywałego wręcz wyczynu, który śmiało może pretendować do rangi jednego z najważniejszych, jeśli nie najważniejszego alpinistycznego przejścia tego roku. Samotnie wszedł zachodnią flanką na niezdobyty dotąd szczyt Lunag Ri (6907m n.p.m.), położony na granicy Nepalu i Tybetu. Przed kilkoma dniami na łamach Red Bull TV ukazał się materiał filmowy, dokumentujący historyczne wejście dokonane przez 28-letniego wspinacza z Innsbrucka.

David Lama lustruje wierzchołek Lunag Ri z pobliskiego Fox Peak podczas aklimatyzacji. Zdjęcie wykonano 14 października 2018r. Fot. Martin Hanslmayr / Red Bull Content Pool

 

Jeśli chcecie poznać kulisy wyczynu Austriaka, zachęcamy do lektury tekstu, w którym opisaliśmy dość dokładnie historię jego dotychczasowych prób (udało mu się pokonać górę za trzeicm razem, a wcześniejsze podejścia rozgrywały się w dramatycznych okolicznościach). 

 

Tymczasem dla wszystkich fanów filmowych, górskich produkcji najwyższych lotów, zapraszamy na materiał dokumentujący przejście. Surowy, bez muzyki ani zbędnej narracji - całość uchywcona przez kamerzystę z pobliskiej bazy, a także fragmenty nagrane przez samego alpinstę z małej, sportowej kamery. 

 

  

Źródło: Red Bull Content Pool

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-04
FOTO-VIDEO
 

Klasyki Jury - Marcin Kwaśniewski - Baader-Meinhof VI.1

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-16
FOTO-VIDEO
 

ONSAJTEM #2 – Marcin „Yeti” Tomaszewski

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-02
FOTO-VIDEO
 

ONSAJTEM #1 – Adam Ondra

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com