facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-11-30
 

David Lama samotnie na Lunag Ri (6895 m n.p.m.)

23 października 2018r. 28-letni David Lama dokonał niebywałego wręcz wyczynu, który śmiało może pretendować do rangi jednego z najważniejszych, jeśli nie najważniejszego alpinistycznego przejścia tego roku. Samotnie wszedł zachodnią flanką na niezdobyty dotąd szczyt Lunag Ri (6907m n.p.m.), położony na granicy Nepalu i Tybetu. Przed kilkoma dniami na łamach Red Bull TV ukazał się materiał filmowy, dokumentujący historyczne wejście dokonane przez 28-letniego wspinacza z Innsbrucka.

David Lama lustruje wierzchołek Lunag Ri z pobliskiego Fox Peak podczas aklimatyzacji. Zdjęcie wykonano 14 października 2018r. Fot. Martin Hanslmayr / Red Bull Content Pool

 

Jeśli chcecie poznać kulisy wyczynu Austriaka, zachęcamy do lektury tekstu, w którym opisaliśmy dość dokładnie historię jego dotychczasowych prób (udało mu się pokonać górę za trzeicm razem, a wcześniejsze podejścia rozgrywały się w dramatycznych okolicznościach). 

 

Tymczasem dla wszystkich fanów filmowych, górskich produkcji najwyższych lotów, zapraszamy na materiał dokumentujący przejście. Surowy, bez muzyki ani zbędnej narracji - całość uchywcona przez kamerzystę z pobliskiej bazy, a także fragmenty nagrane przez samego alpinstę z małej, sportowej kamery. 

 

  

Źródło: Red Bull Content Pool

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2020-03-27
FOTO-VIDEO
 

"Linea Continua" dostępna za darmo na YouTube!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Andrzej Mirek
 
Goryonline
 
Bartek Pasiowiec
 
2020-03-18
FOTO-VIDEO
 

Jakob Schubert na Perfecto Mundo 9b+ (video)

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com