facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-03-30
 

Dave podbija Hueco

Jak wiadomo Graham od lat z zaskakującą łatwością prowadzi na przemian ekstremalne drogi z liną i rozwiązuje najtrudniejsze problemy bulderowe.


Jak wiadomo Graham od lat z zaskakującą łatwością prowadzi na przemian ekstremalne drogi z liną i rozwiązuje najtrudniejsze problemy bulderowe. Wydawałoby się, że w przypadku tak różnych dyscyplin i tak wyśrubowanego poziomu konieczny jest bardzo ukierunkowany trening, ale Amerykanin jest najwyraźniej przykładem typowego „mutanta” (taki tytuł nosił zresztą pierwszy większy artykuł o Amerykaninie opublikowany przez czasopismo „Climbing”) i za nic ma reguły rodem z podręczników treningu wspinaczkowego. Ale do rzeczy. Otóż po sukcesie na szwajcarskiej skale (Coup de Grace) Dave stwierdził, że przyszedł znowu czas zamieszać coś w bulderingu i udał się do swojego „ojczystego” rejonu, czyli Hueco Tanks.

Wygląda na to, że Graham postanowił nieco porozrabiać w „królestwie Freda Nicole”. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że dokonał małego „zamachu stanu”. Amerykanin najpierw wziął na tapetę problem Nicole’a z 2001 roku Esperanza 8B+. Próby na dwunastoruchowym bulderze trwały zaledwie kilka godzin. Zachęcony łatwym sukcesem Amerykanin postanowił zmierzyć się z ubiegłorocznym Terre de Sienne, wycenionym przez Szwajcara na 8C. Sukces przyszedł  po trzech dniach pracy. Brzmi to poważnie, tymczasem okazuje się, że efektywny czas pracy nad Tierre był nawet krótszy niż w przypadku Esperanzy. Konieczność rozłożenia nielicznych prób aż na trzy dni wynikała z bardzo dużej skórożerności chwytów na tym pierwszym. Brak większych problemów przy przejściu bulderu skłonił Dave’a do zaproponowania szokującej korekty jego wyceny – do 8B/B+. Na tym jednak nie koniec. Dave kontynuował  podbój „naj” w Hueco i zabrał się za drugą ubiegłoroczną ekstremę Freda spod znaku 8C o nazwie Techo de los Tres. Jak łatwo się domyśleć, również ona w opinii autora Coup de Grace nie zasługuje na swoją dotychczasową wycenę. Nowa propozycja to 8B+. Ciekawe co na to wszystko Fred?

2 (141) 2006

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-07-08
GÓRY
 

Rocznica pierwszego wejścia na Gaszerbrum II

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com