facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Dalmacija Ultra-Trail – zawody w Chorwacji

Miasteczko Omiš, w XII-XIV w. znane jako siedziba piratów, kanion rzeki Cetina, przecinający górski masyw Mosor, ruiny starożytnego miasta Salona, stolicy rzymskiej prowincji, a poza tym średniowiecznie kościoły, kamienne cytadele, podniebne zamki, zagubione w górach klasztory i nadmorskie mariny - to nie program wycieczki krajoznawczej, tylko atrakcje, które czekają na uczestników zawodów Dalmacija Ultra Trail.

W środkowej Dalmacji, jednym z najpiękniejszych rejonów Chorwacji, 21-23 października 2016 r., na trasie czekają również wąskie skalne ścieżki, leśne trakty przemierzane przez osiołki, górskie potoki, bystre źródła oraz przepiękne widoki.

 



Biegacze rywalizować będą na czterech dystansach:

• 165 km Dalmacija Ultra-Trail: start w piątek, 21 października o 13.00 z Omiš. Przewyższenia:+5960 m / -5960 m. Limit czasu na pokonanie trasy: 48 godzin.

• 110 km Dalmacija Ultra-Trail: start w piątek, 21 października o 21.00 z Klis. Przewyższenia: +4030 m / -4310 m. Limit czasu na pokonanie trasy: 35 godzin.

• 60 km Dalmacija Ultra-Trail: start w sobotę, 22 października o 9.00 z Baška Voda. Przewyższenia: +1960 m / -1960 m. Limit czasu na pokonanie trasy: 15 godzin.

• 20 km Dalmacija Ultra-Trail: start w sobotę, 22 października o 13.00 z Dugi Rat. Przewyższenia: +920 m / -920 m. Limit czasu na pokonanie trasy: 6 godzin.

Mimo że impreza organizowana jest po raz pierwszy w tym roku, już zyskała rozgłos i nie brakuje chętnych do startu w tak pięknych okolicznościach przyrody i pośród historycznych zabytków. Na liście startowej jest prawie 500 zawodników. Każdy z nich otrzyma w pakiecie koszulkę techniczną Regatta Great Outdoors, która została sponsorem zawodów. Od 2015 roku marka realizuje w Polsce program Regatta RUSZ SIĘ!, który ma na celu zachęcenie do różnorodnych aktywności jak największą ilość osób oraz wsparcie organizatorów takich wydarzeń. Do programu zostało zakwalifikowanych wiele polskich biegów górskich. Jako fundator nagród dla najlepszych oraz sponsor techniczny Regatta funkcjonuje także w innych, europejskich krajach.

 

 



To, że Chorwacja to jeden z najpiękniejszych krajów w Europie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dzięki uczestnictwu w Dalmacija Ultra Trail można nie tylko poznać najważniejsze miejsca z punktu widzenia historycznego i kulturowego, ale również podziwiać piękno krajobrazów regionu, w którym odbywają się zawody. Uczestnicy przekonają się, dlaczego Dalmacja jest wspaniałym celem na wyjazd, nie tylko z okazji udziału w zawodach. Tym, którzy nie będą mieli okazji pojechać tam w tym roku, dedykujemy filmik – wizytówkę regionu nie tylko dla biegaczy:



https://www.youtube.com/watch?v=7JU9js18Pfo

 

Program „Regatta RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto chciałby zorganizować imprezę lub cykl wydarzeń, zachęcających do aktywnego wypoczynku może przez cały rok zgłosić swój projekt poprzez formularz na stronie programu www.ruszsie.org. Każda ciekawa inicjatywa ma szansę uzyskać wsparcie produktowe od marki odzieży outdoorowej Regatta. Więcej informacji o wspieranych przez program imprezach w kalendarium na stronie www.ruszsie.org.

 



Twórcą programu „RUSZ SIĘ!” jest marka Regatta, brytyjska marka odzieży outdoorowej stworzona zarówno dla sportowców, jak i wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Regatta to rodzinna firma istniejąca na rynku od 35 lat, która swoją popularność zdobyła, oferując ubrania o wysokich parametrach, ale w przystępnych cenach. Strona: www.regatta.pl.

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
Kinga Pachura
 
2021-10-27
BIEGI GÓRSKIE
 

Ultramaraton Babia Góra 2022 - start zapisów

Komentarze
0
 
 
Kinga Pachura
 
2021-07-27
BIEGI GÓRSKIE
 

Weekend biegowy na Babiej Górze!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com