facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-02-16
 

Czyste 8C?

Wygląda na to, że bulderowa czołówka coraz wyraźniej sygnalizuje swoje niezadowolenie z - by to tak ogólnie nazwać - braku obiektywnej wyceny problemów.


Dave GrahamWygląda na to, że bulderowa czołówka coraz wyraźniej sygnalizuje swoje niezadowolenie z - by to tak ogólnie nazwać - braku obiektywnej wyceny problemów. Bezpośrednią przyczyną są oczywiście powstające ostatnio w niezwykle szybkim tempie buldery opatrzone najwyższą do tej pory cyferką 8C. Aby dać wyraz swej frustracji, można wybrać różne środki. Chris Sharma, a u nas choćby Rafał Moucka, postawili na kontestację i po prostu przestali wyceniać swoje dokonania.

Dla Dave`a Grahama takie rozwiązanie nie jest wystarczające. Jego zdaniem wiele z tych realizacji jest wyceniona nierzetelnie, a autorom bardziej niż na prawdzie zależało na magii cyfry i zaistnieniu w mediach. Postanowił zatem wydać walkę "wiatrakom", rozpoczynając swą rewolucję od nadawania problemom "p r a w d z i w e j  wyceny". Pierwszym objawem tej tendencji było przejście w wersji SD bulderu Dagger 8B+ w Cresciano autorstwa Toniego Lamprechta. Wkład Grahama polegał na dodaniu siedmiu przechwytów o wycenie 8B, niezwykle technicznych i po katujących chwytach. Całość prezentuje największe pokonane dotychczas przez Dave`a trudności. Mimo to Amerykanin zaproponował cyferkę 8C. Prawdziwe.

1-2 (128-129) 2005

(kb)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-07-08
GÓRY
 

Rocznica pierwszego wejścia na Gaszerbrum II

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com