facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-09-11
 

Czwarty Żywioł pojedzie do Rosji!

10 lat Trzech Żywiołów i dwudzieste festiwalowe spotkanie za nami. Oj, żal było wyjeżdżać i szkoda, że czas na zamku w Bolkowie tak żywiołowo, szybko upłynął.

Po raz piąty spotkaliśmy się w plenerach Dolnego Śląska, w bolkowskim zamku. Miniona edycja przejdzie do historii w klimacie gór wysokich i Rosji. I to nie tylko dlatego, że Ryszard Pawłowski podsumował w Bolkowie 40 lat swoich wędrówek i wspinaczek w najpiękniejszych górach na niemal wszystkich kontynentach.

Temat gór powracał nader często, a umacniał się po wyjściu z namiotu festiwalowego, kiedy można było objąć wzrokiem kawałek pięknych i wciąż niedocenianych Sudetów. Jakub Szczęśniak w samotnej podróży dookoła świata po najwyższych szczytach kontynentów, Piotr Gawrzyał w “Mustangu – buddyjskim sercu Himalajów“, film Darka Załuskiego „Dwoje na K2”, czy warsztaty Marty Kurdziel „Gorączka wysokości – słów kilka o zdrowiu w górach”…

 

 

Wątki górskie uzupełniały najmocniej opowieści o podróży po Rosji. Dominik Szmajda za pokaz „Rower góral i na Ural” zdobył nagrodę jury w konkursie „Żywioły OFF”, a Małgosia Szumska nagrodę publiczności „Czwarty Żywioł” za brawurową stand-up comedy show „Zielona sukienka – sentymentalno-pijacka podróż na wschód”. Uwiodła żywiołową publiczność, a sama w Bolkowie nie znalazła kandydata na męża, mimo, że dobrowolnie – i publicznie – swoją ofertę na czas trwania Festiwalu ogłosiła. Za najlepszy film bolkowska publiczność uznała obraz Ilja Kok i Willema Timmers “Z wizytą u innego“, obnażający prawdę o foto – turystyce, uprawianej pośród etiopskich Mursi.
Mimo, że w tym roku Festiwalowy namiot był znacznie większy niż w latach poprzedni – i tak okazał się za mały. Przez Festiwal w ciągu trzech dni przewinęło się ponad 1300 ludzi. Pogoda dopisała, ognisko z gratisową kiełbaską, piękne widoki z baszty bolkowskiego zamku. Teraz trochę smutno ale wrócimy tu za rok.

 

 

Wielkie podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Bolków Pana Jarosława Wrońskiego, kasztelana bolkowskiego zamku Adama Łaciuka, szefa bolkowskiego Domu Kultury Bogusława Krukowskiego, dla żywiołowego wolontariatu, który w tym roku pracował wyjątkowo ofiarnie i przede wszystkim dla żywiołowej publiki, która nam ko0lejny raz zaufała. To dla Was jest ta impreza. Jesteście najlepszą żywiołową publicznością pod słońcem!

A jeśli komu mało – już od 22 do 24 listopada spotykamy się w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu w ramach 4. Festiwalu Filmów Świata Trzy Żywioły. Będzie to przegląd najlepszych dokumentów, prezentowanych w trzech kategoriach – Podróże, Przygoda, Cywilizacja.

 

 

Zapraszamy!
Wasz Żywiołowy Team

 

Fot. Fotopluma Tomasz Siuda http://www.fotopluma.pl/

 

Zdjęcia z powietrza: Zbigniew Rabenda

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com