facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-01-16
 

Czarnogóra "Na styku kultur" (20.08. -27.08.2009)

W wielu miejscach w Czarnogórze można odnieść wrażenie, że jedyne co posiada ten kraj europejskie to waluta Euro. Jest tu wciąż wiele miejsc gdzie przeszłość nie chce umierać a powiew teraźniejszości nie zakłócił dawnego rytmu życia mieszkańców.

W paśmie Dormitoru gór Dynarskich trudno o spotkanie z drugim człowiekiem na szlaku, górskie drogowskazy oznakowane cyrylicą zapraszają do dalszej wędrówki a opustoszałe szałasy na polanach wyznaczają miejsca odpoczynku. To głęboki i prawdziwy oddech od pędzącej cywilizacji. Niepowtarzalną scenerię czarnogórskiej przyrody dopełniają strome urwiska i wtopione w nie perły historii, takie jak klasztor Ostrog.
Życie prze wieki na styku kultur i różnych religii do dziś wywiera wpływ na życie mieszkańców, co niewątpliwie czyni wiele miejsc i spotkania z ludźmi niepowtarzalnymi.
„Na styku kultur” to niezwykły wyjazd ukazujący bogactwo przyrodnicze, kulturowe i religijne Czarnogóry. Wspaniała przygoda w samym centrum kultury bałkańskiej,  pozwoli lepiej zrozumieć ten wyjątkowy kraj i ich mieszkańców. To podróż dla miłośników przygody, aktywnego wypoczynku, osób pragnących poczuć klimat miejsc odludnych i trudno dostępnych.  

Źródło: www.voguetravel.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com