facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-12-02
 

CRAG store, więcej niż sklep. W Krakowie powstaje brandstore Patagonii i Black Diamond

Kolekcja topowych marek outdoorowych oraz przestrzeń spotkań dla osób dzielących zamiłowanie do aktywnego obcowania z naturą, darzących szacunkiem naszą planetę, a także ceniących jakościowe i pomysłowe rozwiązania. Tak krótko można opisać nowy flagowy butik Patagonii i Black Diamond, który właśnie otworzył się w stolicy Małopolski. 

Crag Store, ul. Bronowicka 126, Kraków; fot. materiały prasowe

 

Nie kupuj, jeśli nie potrzebujesz – to hasło przewodnie, które wkrótce pojawi się w krakowskiej przestrzeni miejskiej i będzie prowadzić na ulicę Bronowicką 126, do Crag Store – flagowego showroomu dwóch amerykańskich marek. Nowopowstały salon, o powierzchni ponad 300 m2 (dawny salon Harleya Davidsona), nie ma być jedynie kolejnym sklepem outdoorowym, ale przestrzenią spotkań, dedykowaną entuzjastom aktywnego sposobu spędzania czasu, amatorom campingowego lifestyle'u, miłośnikom podróży, bushcraftu i wypadów za miasto w góry i skały. 


Crag Store, ul. Bronowicka 126, Kraków; fot. materiały prasowe


Hasło przewodnie: „Nie kupuj jeśli nie potrzebujesz” nawiązuje do filozofii amerykańskich marek – produkcji sprzętu i odzieży outdoorowej z poszanowaniem środowiska oraz minimalizowaniem negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Również sama przestrzeń handlowa została urządzona zgodnie z ideologią „less waste”. Dlatego w dużej mierze zrezygnowano z gotowych rozwiązań i zaprojektowanych mebli sklepowych. Zamiast nich, wystrój sklepu został zaaranżowany z pozornie niepotrzebnych rzeczy, które dostały tu drugie życie.


„Uznaliśmy, że zaangażowanie przyszłej załogi Crag Store w proces tworzenia lokalu od samego początku, a także współpraca z małymi warsztatami, doda temu miejscu klimatu. Taki meblowy upcycling”

 

– mówi Michał Matrejek, współzałożyciel Crag Store. 

 

Na podobnych założeniach opiera się selekcja marek, których produkty będzie można kupić w krakowskim sklepie.


„Projekt ma charakter wizerunkowy dla naszych marek. Chcemy przede wszystkim pokazać szeroką ofertę firm Patagonia i Black Diamond, również w kategoriach, które do tej pory nie były popularne na naszym rynku, a stają się ważnymi grupami produktów na rynkach zagranicznych, jak surfing, mountain bike czy sportswear.”

 

– zapowiada Bartłomiej Klocek. 

Crag Store, ul. Bronowicka 126, Kraków; fot. materiały prasowe


Poza flagowymi markami, pojawią się też produkty innych firm – zawsze dobieranych na podstawie podobnej ideologii ekologicznej produkcji i dbałości o środowisko, m.in.: Fjallraven, Gregory Packs, Buff czy MIZU. 


Patagonia wyrosła z małej firmy, która zajmowała się produkcją sprzętu dla wspinaczy. Obecnie skupia się na wytwarzaniu odzieży do wielu aktywności, które pozwalają na zjednoczenie się z naturą, bez silników i blasków fleszy. Marka której oficjalną misją jest „We are in business to save our home planet” – „Ratowanie planety poprzez działalność biznesową” wnosi znaczący wkład w popularyzację kwestii związanych z ochroną dziewiczej przyrody i minimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko naturalne, promowaniu minimalistycznego podejścia do życia i wykorzystywaniu ekologicznych materiałów. 


Black Diamond to jeden z największych producentów sprzętu turystycznego, górskiego, wspinaczkowego oraz skiturowego. Oferta firmy składa się z ponad 20 kategorii produktowych, a podstawą dynamicznego rozwoju firmy jest, od samego początku, bezkompromisowa innowacyjność. 


Firma, wyodrębniona w latach 60. z koncernu Chouinard Equipment, obecnie posiada biura na trzech kontynentach i systematycznie zwiększa zakres swojej działalności, również w dziedzinie sprawiedliwości i odpowiedzialności społecznej. Od lat BD organizuje akcje ochrony środowiska w rodzimym Utah, a także w innych rejonach wspinaczkowych poza Stanami Zjednoczonymi. 


***

CRAG STORE 

Ul. Bronowicka 126 

Tel: 573 320 596 

FB: www.facebook.com/cragstore 

Instagram: www.instagram.com/crag_store 


Informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com