facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-12-03
 

Columbia Sportswear przedstawia Omni-Heat Black Dot, pierwszą zewnętrzną osłonę termiczną w branży outdoorowej

Omni-Heat Black Dot, znana jako magnes cieplny, rozszerza portfolio technologii oferowanych przez markę Columbia.

Fot. materiały prasowe Columbia Sportswear

 

Columbia Sportswear, lider w zakresie innowacyjnych technologii stosowanych w odzieży i obuwiu, wprowadza na rynek Omni-Heat Black Dot, pierwszą zewnętrzną osłonę termiczną w branży outdoorowej, która chroni przed zimnem. Technologia Omni-Heat Black Dot działa jak panel słoneczny, zawierający tysiące wielowarstwowych czarnych kropek, które wychwytują ciepło słoneczne i zatrzymują je wewnątrz materiału. W połączeniu z odblaskową podszewką Omni-Heat 3D, opatentowaną przez Columbię, nowa kolekcja męskich i damskich kurtek Omni-Heat Black Dot to najbardziej zaawansowane rozwiązanie Columbii w walce z niskimi temperaturami.

 

Kurtki są dostępne na https://www.columbia.com/tech-reflective/ oraz w wybranych punktach sprzedaży detalicznej.

 

Zgłoszona do opatentowania technologia Omni-Heat Black Dot bazuje na tysiącach czarnych kropek umieszczonych na zewnętrznej części odzieży. Każda wielowarstwowa kropka jest wykonana z aluminium i pokryta czarną powłoką, co pozwala na zwiększoną absorpcję ciepła ze światła słonecznego. Przeprowadzone testy laboratoryjne i terenowe pokazują, że kurtki wyposażone w technologię Omni-Heat Black Dot  szybko się nagrzewają i utrzymują ciepło dłużej niż odzież oferująca inne technologie chroniące przed zimnem. 

 

Materiał Columbia Omni-Heat Black Dot stanowi kulminację innowacji ocieplających, które rozpoczęły się wraz z wprowadzeniem podszewek Omni-Heat Reflective, rewolucyjnego podejścia do lekkiej izolacji, obchodzącego w tym roku 10-lecie istnienia. Odblaskowe kropki z aluminium Omni-Heat odbijają ciepło wytwarzane przez ciało. W 2018 roku Columbia wprowadziła ulepszoną technologię Omni-Heat 3D - podszewkę posiadającą „matrycę” z aluminiowych kropek odbijających ciepło, dodatkowo wyposażoną w małe „poduszki” z pionowo tkanych włókien. Włókna te, odsuwając podszewkę od ciała, tworzą termiczną warstwę między ciałem a podszewką, poprawiają odbijanie oraz ułatwiają cyrkulację i utrzymywanie ciepła wytwarzanego przez organizm na optymalnym poziomie 37°C. Wprowadzenie technologii Omni-Heat Black Dot to kolejny krok w walce z niskimi temperaturami.

 

Fot. materiały prasowe Columbia Sportswear

 

Pracując nad nową technologią maksymalizującą zatrzymywanie ciepła przez materiał wierzchni, zainspirowaliśmy się koncepcją szyb niskoemisyjnych, pokrytych tlenkami metali szlachetnych

 

- powiedział dr Haskell Beckham, starszy dyrektor ds. innowacji w dziedzinie odzieży w firmie Columbia.

 

„Nigdy wcześniej nie widzieliśmy izolacji umieszczonej na zewnętrznej warstwie kurtki i byliśmy pod ogromnym wrażeniem wydajności pochłaniania i zatrzymywania ciepła podczas naszych testów zarówno w laboratorium, jak i w chłodnym klimacie w różnych miejscach świata”.


Oto kluczowe modele nowej kolekcji Omni-Heat Black Dot, oferujące ochronę totalną przez zimnem: 

 

Kurtka Three Forks Black Dot - zawiera kombinację technologii chroniących  przed zimnem, w tym wychwytującą ciepło słoneczne zewnętrzną powłokę Omni-Heat Black Dot, zaawansowaną odblaskową podszewkę Omni-Heat 3D oraz komfortową izolację Omni-Heat Stretch. Dostępna w wersji męskiej i damskiej. Sugerowana cena detaliczna: 1 249,99 PLN

 

Columbia Womens Three Forks Black Dot Jacket

 

 

Damska Kurtka Dawn Watch Black Dot - jest wyposażona w trzy technologie Columbia zaprojektowane z myślą o maksymalnej ochronie przed zimnem, w tym w zewnętrzną warstwę Omni-Heat Black Dot, zaawansowaną odblaskową podszewkę Omni-Heat 3D i izolację Omni-Heat Stretch. Jest doskonałym kompanem na najzimniejsze zimowe dni i kosztuje 1 699,99 PLN. 


Columbia Women's Dawn Watch Black Dot Jacket 


Więcej informacji na temat technologii Omni-Heat Black Dot znajduje się na stronie columbia.com oraz w mediach społecznościowych: na Twitterze, Instagramie i Facebooku.

 

Modele z nowej kolekcji Omni-Heat Black Dot są dostępne w sklepie firmowym Columbii w Zakopanem (Krupówki 37) oraz w sklepie online answear.com.


***


O marce Columbia


Columbia, flagowa marka należąca do Columbia Sportswear Company z siedzibą w Portland w stanie Oregon, od 1938 roku tworzy innowacyjną odzież, obuwie, akcesoria i sprzęt dla outdoorowych entuzjastów. Columbia stała się liderem rynku dzięki przekształceniu zamiłowania do aktywności na świeżym powietrzu w technologie i trwałe produkty, które zapewniają klientom komfort przez cały rok, w każdych warunkach atmosferycznych. Więcej informacji można znaleźć na www.columbia.com.


Informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-20
SPRZĘT
 

Pomysły na prezenty dla pasjonatów gór

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-17
SPRZĘT
 

Fascynujący świat skitouringu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com