facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-05-08
 

Columbia powraca z innowacjami i nowymi technologiami w kolekcji wiosna-lato 2018

Tej wiosny i lata, Columbia Sportswear powraca z innowacyjnymi technologiami OutDry Extreme i OutDry Extreme ECO, wprowadzając je do portfolia obuwia trekkingowego i przedstawiając nowy kolor swojej najbardziej ekologicznej kurtki. Na lato Columbia przygotowała również nową technologię Omni-Shade Sun Deflector, która w połączeniu z istniejącymi rewolucyjnymi rozwiązaniami technologicznymi zapewnia maksymalny komfort i ochronę podczas letnich aktywności na świeżym powietrzu.


W dni wiosennych chłodów i pochmurnej pogody miłośnicy oudooru docenią ubrania z technologią OutDry Extreme i OutDry Extreme ECO. Kurtki OutDry Extreme są w 100% wodoszczelne, a dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, polegającemu na umieszczeniu oddychającej membrany na zewnątrz, zdobyły wiele wyróżnień przyznawanych przez prestiżowe magazyny branżowe. Oprócz wodoszczelności, jednym z podstawowych kryteriów funkcjonalności jest trwałość oraz waga, pozwalająca na łatwe spakowanie kurtki. Dlatego Columbia w kolekcji wiosennej proponuje innowacyjną damską i męską wersję wodoodpornej kurtki z podklejanymi szwami OutDry EX Featherweight, która waży zaledwie ok. 200 gram i bez problemu zmieści się do małego plecaka. Sugerowana cena detaliczna tej kurtki to 839 PLN.

 

Kolejną nowością kolekcji OutDry Extreme jest wprowadzenie technologii OutDry Extreme ECO – wodoodpornej, oddychającej membrany wyprodukowanej bez użycia PFC – do obuwia w modelach Daska Pass III Titanium OutDry Extreme ECO 799 PLN i Conspiracy III Titanium ECO 629 PLN. Oba fasony zostały zaprojektowane z myślą o środowisku i zawierają materiały pochodzące z recyklingu, które znalazły zastosowanie w cholewce i podeszwie buta. W modelu Conspiracy materiały te stanowią nawet 40%.

 

 

 

Technologia OutDry Extreme ECO po raz pierwszy została zaprezentowana na wiosnę 2017 w rewolucyjnej, wodoodpornej, wyjątkowo oddychającej, pozbawionej barwników białej kurtce, która odpowiada trendom ochrony środowiska i jest wykonana bez użycia perfluorowęglowodoru (PFC - sztuczne organiczne materiały), w 100% z materiału pochodzącego z recyklingu (21 plastikowych butelek). W tegorocznej kolekcji wiosennej kurtka ta wraca w nowym, grafitowym kolorze. Rewolucyjny proces trwale zabarwia membranę naturalnym pigmentem z węgla drzewnego bambusa, bez użycia wody. Sugerowana cena detaliczna kurtki OutDry EX ECO Tech Shell: 839 PLN.

 

W letnie upały każdy doceni ubrania chroniące przed wysokimi temperaturami, potem i słońcem. Columbia Sportswear oferuje różne materiały z wieloma technologiami. Dziesięć lat temu Columbia przedstawiła technologię Omni-Shade, która chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV, blokując większość szkodliwych promieni słonecznych. Ochrona jest istotna, ale najważniejszą sprawą przy letnich aktywnościach na świeżym powietrzu jest zapewnienie komfortu i poczucia przyjemnego chłodu. Omni-Wick to najbardziej zaawansowana technologia kontroli wilgotności przy poceniu się ciała. Ubrania z materiału Omni-Wick szybko odprowadzają wilgoć z powierzchni skóry. Jest ona następnie rozprowadzana po całej powierzchni materiału i szybko odparowuje, dzięki czemu zapewnia uczucie suchości i pomaga regulować temperaturę ciała. Z kolei, Omni-Freeze Zero jest jedną z najnowszych technologii dla entuzjastów aktywności w letnich miesiącach, a efekt chłodzenia jest tu aktywowany przez kontakt z potem. W materiał wplecione są drobne pierścienie, w których jest skoncentrowany polimer chłodzący naskórek. Technologia Omni-Freeze Zero zmniejsza temperaturę materiału, przyspiesza proces odprowadzenia wilgoci i zapewnia natychmiastowe chłodzenie z długotrwałym efektem. Testy Popular Science wykazały, że koszule z Omni-Freeze Zero są nawet o 10°C chłodniejsze niż koszule stworzone z innych materiałów. W letniej kolekcji Columbia ta technologia jest szeroko stosowana, począwszy od koszulek i koszul, po czapki i kapelusze.

 

 

 

Nowością w roku 2018 jest rewolucyjna technologia Omni-Shade Sun Deflector, która przenosi produkty Columbia Sportswear na nowy poziom funkcjonalności. Technologia składa się z umieszczonych na materiale drobnych kropek dwutlenku tytanu, które aktywnie odbijają promienie słoneczne. Produkty z Omni-Shade Sun Reflector występują w połączeniu z innymi technologiami (Omni-Shade, Omni-Wick lub Omni-Freeze Zero) dla zapewnienia jeszcze lepszego efektu chłodzenia. Jednym z produktów z tą technologią są koszulki FKT Short Sleeve Shirt (299 PLN). 

 

 

O marce Columbia

Columbia, flagowa marka należąca do Columbia Sportswear Company z siedzibą w Portland w stanie Oregon, od 1938 roku tworzy innowacyjną odzież, obuwie, akcesoria i sprzęt dla outdoorowych entuzjastów. Columbia stała się liderem rynku dzięki przekształceniu zamiłowania do aktywności na świeżym powietrzu w technologie i trwałe produkty, które zapewniają komfort klientom przez cały rok, w każdych warunkach atmosferycznych. Więcej informacji można znaleźć na www.columbia.com.


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-20
SPRZĘT
 

Pomysły na prezenty dla pasjonatów gór

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com