facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-04-17
 

Colca Condor (27 kwietnia, Kraków)

Jerzy Majcherczyk, podróżnik i odkrywca, przedstawi dwuczęściową prezentację na temat Kanionu Colca.
Jerzy Majcherczyk, podróżnik i odkrywca, Członek Honorowy Oddziału Polskiego The Explorers Club, Prezes Polonijnego Klubu Podróżnika z USA, autor wielu książek, przedstawi dwuczęściową prezentacje na temat Kanionu Colca.

1. KANION COLCA - Polskie Odkrycie XX wieku: Historia zdobycia i odkrycia najgłębszego kanionu na świecie Rio Colca w Peru, połączona z pokazem przezroczy i krótkiego 12-minutowego filmu. Polskie nazwy w kanionie: „Wodospady Jana Pawla II i Kanion Polaków”. Światowe znaczenie odkrycia Kanionu Colca i jego uznanie przez Księgę Rekordów Guinnessa i National Geographic Socjety, itp. Co to jest i gdzie się znajduje Kanion Colca oraz cztery sposoby zobaczenia najgłębszego kanionu na ziemi. Kanion Colca – druga największa atrakcja turystyczna w Peru najlepszym miejscem do promocji Polski.

2. REZULTATY: Zbadanie jak powstał Kanion Colca. Odszukanie legendarnego skarbu Inków ukrytego w XVI wieku przez hiszpańskimi zdobywcami. Eksploracja dziewiczego odcinka kanionu Cruz del Condor, Odkrycie tajemniczej fortecy z okresu imperium Wari, strzegącej dostępu do kanionu. Odkrycie grobowych komór z mumiami z okresu pre – Inkaskiego.

Dla wytrwałych pra-premiera dokumentalnego filmu – Mój Kanion, nakręconego w czasie wyprawy Colca Condor 2008.

Gdzie: Kraków
Kiedy: 27 kwietnia 2009

Źródło: www.bezdroża.com
 Plakat
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com