facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-03-29
 

CO NOWEGO - ISPO AWARD 2016

Co nowego i ciekawego pojawiło się na ISPO w tym roku? Oto krótkie podsumowanie. Krótkie!? Lekka przesada! Starając się ogarnąć zmysłami rozmiar Targów ISPO – tym razem rozmieszczonych w 16 halach, na 100 000 metrów kwadratowych powierzchni – oraz bezmiar sprzętu i odzieży oferowany przez ponad 2500 wystawców, szybko schodzimy na ziemię. Potrzebna jest konkretna selekcja! 

 

 

 

Ortovox — AVABAG

Product Of The Year 2016/17

Ważący zaledwie 640 g i mający objętość 1,8 litra AVABAG jest obecnie najlżejszym systemem air-bag oferowanym na rynku (waga standardowego systemu wynosi około 1 kg). Te imponujące parametry uzyskano przez zastosowanie technologii zgrzewania poduszki (bez szycia i dodatkowego podklejania) oraz zmniejszonego i udoskonalonego zaworu Venturiego, który zapewnia efektywniejsze działanie, a przy tym jest skutecznie zabezpieczony przed zabrudzeniem, oblodzeniem lub korozją. Uproszczenie tego elementu nie tylko gwarantuje redukcję wagi całego systemu, ale dzięki mniejszej liczbie elementów zapewnia bardziej niezawodne działanie. 

 

 


Auroco – EPIC

Gold Winner

To przenośne urządzenie automatycznie asekuruje wspinającą się osobę, w zależności od potrzeb: z góry lub od dołu, czyli także podczas prowadzenia. Można by pomyśleć, że jest to idealne rozwiązanie problemu związanego z brakiem partnera. Nie do końca. Po pierwsze, waży prawie 10 kg, wiec nie zachęca do zbyt aktywnego przemieszczania w terenie. Po drugie, musi być solidnie i stabilnie zamocowane, najlepiej do jakiejś konstrukcji. Dlatego wydaje się, że urządzenie to będzie się optymalnie sprawdzało na sztucznych ściankach wspinaczkowych, podczas prac wysokościowych i akcji ratowniczych. Epic automatycznie podaje linę lub ściąga jej nadmiar, a w razie obciążenia czy odpadnięcia elektroniczny system bezpiecznie blokuje i wyhamowuje lot. 

 


Dynafit – TLT7

Gold Winner

Model TLT 7 Performance przeznaczony jest do speedturingu – działu narciarstwa sytuującego się pomiędzy skituringiem sportowym a turystycznym. Dlatego oferuje niską wagę (od 990 g), sprawiającą, że jest jednym z najlżejszych produktów w swojej kategorii. Zapewnia też uproszczoną obsługę – regulacja, rozpinanie, zapinanie oraz ryglowanie blokady ski/walk odbywa się za pomocą tylko jednej dźwigni systemu Ultra Lock 3.0. Skorupa modelu Performance wykonana jest z tworzywa Grilamid, do którego dodano pył Titan-Alu (Titantex), dzięki czemu stworzono nowy kompozyt umożliwiający zastosowanie cieńszych, sztywniejszych oraz odporniejszych na uszkodzenia mechaniczne ścianek. Przednie inserty zostały przesunięte o 2 mm pod palce, pozwalając uzyskać odpowiadającą anatomii stopy oś obrotu, która gwarantuje szybsze i mniej męczące podchodzenie na nartach.


 


Salomon – S-LAB PEAK 20

Gold Winner

Oto plecak biegowy, który sygnalizuje powstanie nowej kategorii górskich biegów, odbywających się na bardzo długich lub wysokogórskich trasach, w trudnych warunkach, wymagających wzięcia ze sobą dodatkowego sprzętu i odzieży. Dlatego S-Lab Peak posiada egzotyczną, jak na produkt biegowy pojemność – 20 litrów! Za dużo? Tak, jeśli wypakujemy go puszkami z mielonką turystyczną. Natomiast jeśli trafią do niego ultra lekkie ciuchy, na przykład primaloft, kurtka i spodnie typu Shell, minimalistyczne raczki, dwie pary rękawic, a nawet mały śpiwór, wtedy pojemność okaże się w sam raz. Dzięki konstrukcji, znanej z linii biegowych plecaków marki Salomon, S-Lab Peak gwarantuje dużą stabilność, doskonałe dopasowanie i optymalne rozmieszczenie obciążenia. Spore możliwości mocowania dodatkowego wyposażenia pozwalają wygodnie biec z nim choćby na Mont Blanc. Waga: 484 g.

 

 


Inov-8 – AT/C THERMOSHELL HZ

Gold Winner

Zapewniając lekkość (223 g w rozmiarze M), ciepło, oddychalność oraz niewielkie rozmiary po spakowaniu kurtka AT/C Thermoshell HZ wydaje się produktem idealnie dostosowanym do biegania na górskich szlakach, w zmiennych i chłodnych warunkach pogodowych. Zapewnia też doskonałą ochronę termiczną podczas wszelkich przerw w aktywności, gdy ciało szybko się wychładza.  Lekka warstwa ocieplająca wykonana z Polartec® Alpha® sprawia, że niezwykle łatwo można utrzymać optymalny zakres temperatury ciała,  bez potrzeby ściągania kurtki lub zakładania dodatkowych warstw odzieży.

1 | 2 | 3 |
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-20
SPRZĘT
 

Pomysły na prezenty dla pasjonatów gór

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-17
SPRZĘT
 

Fascynujący świat skitouringu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com